Letenky do Florencie

Florencie,
ve středověké italské poezie, je italské město 379 180 obyvatel, hlavní město Toskánska a centrem jeho metropolitní město, s populací asi 1.010.000 obyvatel. Je to osmé italské město podle počtu obyvatel a první v regionu Toskánsko.

Město Florencie je srdcem metropolitní oblasti Florence – Prato – Pistoia, aglomerace s více než 1.520.000 obyvatel.

Ve středověku byla důležitým kulturním, obchodní, ekonomické a finanční. V moderní době sloužil jako kapitál velkovévodství Toskánska, 1569-1859, s vládou Medici a Lorraine. To byl hlavní město Itálie 1865-1871, po sjednocení země (1861).

Důležité univerzity a seznamu světového dědictví UNESCO, je považován za místo narození renesance a je všeobecně považována za jednu z kolébek umění a architektury, a známý jako jeden z nejkrásnějších měst na světě, díky četným památky a muzea – ​​včetně Duomo, Santa Croce, galerie Uffizi, Ponte Vecchio, Piazza della Signoria a Palazzo Pitti.

Území Florencie se nachází v malebném místě, ve středu dutiny amfiteátru v jiho-východní pláně Florencie-Prato-Pistoia, obklopené ze tří stran krásnou hliněné kopce Cercia, těsně nad Rifredi a Nemocnice Careggi (sever), z kopce Fiesole (severo-východ), Settignano (východ), a Arcetri, Poggio Imperiale a Bellosguardo (na jihu).

Rovina, kde je město prochází (město samo dělí jeho průběh mezi horním Valdarno a nižší Valdarno) a malých vodních toků, jako Mugnone, Terzolle a na řeku Greve.

Metropolitní oblast Florence – Prato – Pistoia zřízena Regionální rady Toskánska 29.března 2000 obsahuje, které jsou zcela provincie Florencie, Prato a Pistoia, s populací asi 1.520.000 obyvatel. Ploché oblasti metropolitní oblasti jsou silné umělé životní prostředí s přítomností velkých obchodních a průmyslových oblastech, kde jsou snížené přírodní oblasti. V kopcovité oblasti po staletí povolání zemědělství a bydlení, s typickými lesy velmi nízké, a to zejména v oblastech jižně a východně od města. V rovině mokřadů nejsou urbanizované v oblasti západně od města podél řeky Arno.

Seismická klasifikace: zóna 2 (medium-high seismicity) Nařízení PCM 3274 z 20/03/2003)

Comments are closed.