Letenky do Filadelfie

Filadelfia,
je největší město v Pensylvánii, který se nachází na severovýchodě Spojených států, včetně New Yorku a Washingtonu DC Je to páté největší město podle počtu obyvatel a číslem 51. svět. Philadelphia County, z nichž je založen, má 1.526.006 obyvatel v obci (Philadelphia City) a 5.950.000 v metropolitní oblasti.

Je to velký historický, kulturní a umělecké centrum ve Spojených státech, a stejně velký průmyslový přístav na řece Delaware, která sahá k Atlantskému oceánu. Společnost byla založena v roce 1682, během osmnáctého století bylo největší město v třinácti koloniích a třetí nejlidnatější město britského impéria (po Londýně a Dublinu), dočasně, než se stal hlavním městem Spojených států. To bylo rychle překonán New Yorku a podal jeho stav kapitálu do zbrusu nového města Washington DC V současné době, Philadelphia je hlavní metropole a sídlo vlády of Pennsylvania, jejíž základní kapitál je Harrisburg.

Jméno města, zvolí William Penn, znamená „Město bratrské lásky“ (složený z Philos (φίλος), „láska“, a Adelphos (ἀδελφός), „bratr“), protože chtěl, aby stát útočištěm náboženské tolerance ,

Byla založena v roce 1682, je jedním z nejstarších měst v zemi, a jako původní kapitál a největší město koloniální éry, těší větší politické a sociální význam než Bostonu a New Yorku. V roce 1776, kontinentální kongres z 13 kolonií setkali ve Philadelphii, 4. července téhož roku, vyhlásilo nezávislost na Británii. Snad nejslavnější občan z Philadelphie byl Benjamin Franklin, spisovatel, vědec a politik.

Philadelphia je zásadní pro africké americké historii, jeho velký černý populace je starší než Velká migrace. Je rodištěm basketbalová hvězda Kobe Bryant hráče Los Angeles Lakers.
Nabídka letenek do Filadelfie.

Comments are closed.