Letenky do Edmontonu

Edmonton
je hlavní město kanadské provincie Alberta. Nachází se v severní centru provincie, oblast, která zahrnuje některé z nejúrodnějších zemědělských pozemcích kanadských prérií. Po Calgary, je druhé největší město Alberta. Jeho metropolitní oblast, s populací v roce 2006 odhadována na 1034945 obyvatel, je pátým největším městem Kanady.

První obyvatelé se usadili v oblasti, která se dnes nazývá Edmonton kolem 3000 BC nebo snad kolem 10.000 př.nl. kdy chodba makrela led otevřel na konci poslední doby ledové, která umožňuje dřeva, vody a volně žijící zvířata z šíření v regionu.

V roce 1754, Anthony Henday, průzkumník, který pracoval v „Hudson Bay Company,“ byl pravděpodobně první Evropan vstoupit do Edmonton. Jeho expedice napříč kanadských prérií ve většině bylo dostat se do kontaktu s domorodé populace s cílem vytvořit výměnu kožešin, protože konkurence mezi Hudson Bay Company a Severozápadní společnosti byla tvrdá. Do 1795, Fort Edmonton byl dokončen a stal se hlavním trhu volného obchodu pro Hudson Bay Company. Byl pojmenován po rodišti náměstek hejtmana HBC, sira Jamese Zimní Lake, který byl Edmonton (Londýn). Na konci devatenáctého století, úrodná půda okolní Edmonton pomohl přilákat osadníci, kterým se zavádí ještě větší Edmonton jako hlavní obchodní a zemědělské centrum. Edmonton byl také zastávkou pro lidi, kteří doufali, že vydělat na Klondike Gold Rush 1897, i když většina se rozhodla vydat na parníku na sever od Vancouveru na Yukon.

Uznána jako město v 1904 s počtem obyvatel 8350 lidí, Edmonton se stal hlavním městem Alberty rok později v září 1905.
Kupte si letenky do Edmontonu.

Comments are closed.