Letenky do Dubaje

Dubaj,
je nejlidnatější město a emirát ve Spojených arabských emirátech (SAE). Dubaj se nachází na jihovýchodním pobřeží Perského zálivu a je jedním ze sedmi emirátů, které tvoří zemi. Abu Dhabi a Dubaj jsou jen dva emiráty mají právo veta nad kritických otázkách celostátního významu. Město Dubaj se nachází v emirátu na severním pobřeží a rozkládá k Dubaj-Sharjah, Ajman metropolitní oblasti. Dubaj je hostitelem světové výstavy EXPO 2020.
Dubaj je obchodní centrum v oblasti Perského zálivu. Dubaj je také hlavním dopravním uzlem pro osobní a nákladní. Od roku 1960 je Dubajská ekonomika založena na příjmech z obchodu a v menší míře i z ropného průmyslu. Příjmy z petrochemického průmyslu začal proudit v roce 1969. Příjmy z ropy Dubai pomohl urychlit rozvoj města, ale jeho zásoby jsou omezené a úroveň produkce je nízká. Dnes je to méně než 5% příjmů emirátů. Emiráty jsou modelem západního stylu podnikání, hlavní příjmy nyní přichází z cestovního ruchu , letecké dopravy, obchodu s nemovitostmi a finančních služeb. Dubaj nedávno přilákala pozornost světa přes mnoho inovativních velkých stavebních projektů a sportovních akcí. Město se stalo symbolem pro své mrakodrapy a výškové budovy, zejména nejvyšší stavba světa, Burj Khalifa. Dubaj byl kritizován za porušování lidských práv, ve městě je velké množství pracovníků pocházející z jižní asie. Dubajský trh s nemovitostmi zažil hlavní propad počátkem světové krize v letech 2008-2009, ale v současné době nastává oživení s pomocí od sousedních arabských emirátů.
Dubaj je 22. nejdražším městem na světě a nejdražší městem na Blízkém východě. Cestou do Dubaje spatříte perlu arabského světa.

Comments are closed.