Letenky do Zaragoza

Zaragoza
město na severovýchodě Španělska, hlavní město autonomní oblasti Aragonie, provincie Zaragoza a čtvrti stejného jména. Nachází se ve středu řeky Ebro, asi 200 metrů nad mořem. S populací 680.000 lidí, Zaragoza je páté největší město ve Španělsku.
Zaragoza byla založena Římany v roce 24 před naším letopočtem. e. volal Colonia Caesaraugusta (kolonie císaře Augusta), ze které došlo jeho současný název. V roce 380 v Zaragoze koná obecný synod křesťana.

V 712-713 rok bylo město dobyto Araby. Vzhledem k tomu, VIII století patřil k Caliphate Córdoba Zaragoza a sloužil maurské základnu v boji proti křesťanským královstvích na severu Španělska. Po zhroucení chalífátu se stal centrem Zaragoza nezávislého muslimského státu, předtím to bylo podmanil si v 1118 králem Alfonsem Aragona a Navarre I během Reconquista, a později se stal prosperující hlavním městem jeho království. Dekretem Alfonso I, všechny Araby obývajících Zaragoza, musel opustit hranice města. Od konce XII století bylo centrem Zaragozy a Aragon to byl jeden z politických center Španělska. To trvalo až do 1384, kdy Pedro IV zaútočili na město a připojil to k majetky habsburské dynastie.

Pogromy v roce 1391 neovlivnilo Židy Zaragoze, a město se stalo pod vedením filozofa a Rabbi Hasdai Crescas centra židovského života ve Španělsku. V roce 1492 přišel finální vyhnání Židů a Arabů Zaragoza, která výrazně snižuje populaci Zaragoza. Nicméně, Zaragoza zůstal jedním z největších měst ve Španělsku (v 1548 zde žilo asi 25 000 obyvatel).
Po sjednocení Španělska na konci XV století, město ztratilo svůj význam, ale to se proslavil během španělské války za nezávislost, hrdinnou obranu proti Francouzům obléhat ji 1808-1809, který zabil asi 50 tisíc obránce. Obrana města vedl potomka staré šlechtické rodiny Aragon José de Rebolledo Palafox a Mels. [4] On nebyl voják, ale během povstání v Zaragoze byl vyhlášen kapitán-generál a úspěšně vedl obranu Zaragozy téměř 9 měsíců. On porazil generály Verdё a Lefebvre-Denuetom [5] v průběhu prvních dvou měsíců obležení a útoku Zaragoza. Druhé obležení Zaragozy v čele útočné-napoleonské maršály – Mons a později Lunn. Ve druhém obležení zapojeni dva sbory (3. a 5.), Velké armáda Napoleona (což bylo více než 50 000 lidí). Během dvou obležení Francouzů ztratil asi 25 tisíc lidí, a zasazuje se o více než 50 tisíc. Takové velké ztráty v důsledku velkých španělských civilních obětí (více než 30.000). Avšak civilní obyvatelstvo v této chvíli Zaragoza nebyl klidný. Bojovali jsme všichni schopni nést zbraně – včetně žen a dětí. 8 dní před koncem bitvy vážně nemocný často ztrácejí vědomí Palafox předal velení Saint-Marc. Palafox bezvědomí byl zajat Francouzi a byl vzat do Francie. Zaragoza Palafox vrátil až po pádu Napoleona. Ke konci svého života se stal vévodou z Palafox Zaragoza. [6]

Při prvním pokusu o zachycení Zaragoza během občanské války, rebelové neúspěšný, druhý pokus byl úspěšný. Po zachycení města Zaragoza se stal centrem připojených nacionalisté v regionu. Během války, hřbitov byla zlikvidována toreadora 3543 Republican.

Ve druhé polovině XX století, díky industrializace a urbanizace Zaragoza ekonomiky začala rychle rozvíjet. Město a jeho okolí byly otevřeny nové továrny, která přilákala nové populace. Kdo Zaragoza je páté největší město ve Španělsku. V roce 2008, město hostilo World je trh, který dal nový impuls k hospodářskému rozvoji Zaragoza.
Nabídka letenek do Zaragoza na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Zaragoza na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek na airticketportal.com.

Comments are closed.