Letenky do Záhřebu

Zagreb,
hlavní a největší město v Chorvatsku. Obyvatelstvo – 790.017 lidí (2011), oblast – 641,29 km². Město leží na řece Sávě, přítok Dunaje, na 45.815 ° severní šířky a 15,98306 ° východní délky, v nadmořské výšce 104 m nad mořem (nejnižší bod) v blízkosti pohoří Medvednica. Age of Zagreb má více než 900 lety.

Záhřeb metropolitní oblasti má status samostatného County jako části Chorvatska, vedení město je nese starosta volený zastupitelstvem města. 31.května 2009 starosta města ve čtvrtém období (třetí řadě) byl zvolen Milan Bandić.

Záhřeb se nachází v kontinentálním klimatem. Průměrná letní teplota je 21 stupňů Celsia, průměrná zimní teplota 2 stupně Celsia. Time – CET, GMT + 1.
První zmínka o Záhřebu se vztahuje na 1094, kdy uherský král Laszlo I se sídlem biskupství v osadě na kopci Kaptol. Zatímco osady Gradec a Kaptol, nyní součástí historického jádra města Záhřebu, se skládá ze dvou samostatných osad.

V 1242 Zagreb (Gradec) Zlatá bula chorvatsko-uherského krále Bély IV prohlásil svobodného královského města.

Na počátku století XVII Gradec a Kaptol nakonec sloučeny do jednoho města, přejmenoval Kaptol biskupství arcibiskupství Záhřebu.

Záhřeb Lanovka
V roce 1669 jezuité založili první školu a Akademii. Toto datum je považováno za založení datum univerzity v Záhřebu, jeden z nejstarších v Evropě. Brzy, Záhřeb se stal kulturním centrem země a jedno z největších měst v Posáví Chorvatsku.

V roce 1776, od Varaždinu do Záhřebu odročení chorvatské královské svíčkách (vláda), po kterém se město skutečně získá status kapitálu.

V roce 1851 Josip Jelacic zákaz jednotnou Kaptol a Gradec v Záhřebu. Současně stanice byla založena starosta města United, který skončil na posledním soudci Gradec – Janko Kamauf.

V průběhu rakousko-uherské monarchie, město se jmenovalo Agram.

25.června 1991 chorvatský parlament vyhlásil nezávislost Chorvatska a Záhřeb deklaroval svůj kapitál. V květnu 1995 během občanské války, Zagreb prošel raketový útok vojenských sil samozvané Republiky Srbská Krajina, který zabil sedm, a zraněno nejméně 175 lidí.

Comments are closed.