Letenky do Tucson

Tucson,
největší město ve státě Arizona, Spojené státy americké, a krajské město Pima. Je jedním z nejrychleji rostoucích měst v USA.Počet obyvatel města přímo – 541 811 obyvatel (2008), to je druhé největší město v Arizoně za Phoenix, státní kapitál.
Historie,
Po dlouhou dobu jedinými obyvateli Tucson byly indiánské kmeny Navajo. První evropský pevnost byla založena v roce 1768 Španěly, po kterém bylo město pod španělskou kontrolou, a pak nezávislého Mexika. V rámci Spojených států od roku 1853. Intenzivní vývoj začal až v roce 1877.
08.01.2011 v Tucsonu v supermarketu Safeway sítě byl pokus o člen americké Sněmovny reprezentantů z Arizona Gabrielle Giffords. 6 lidí bylo zabito a 14 zraněno.

Geografie,
Město se nachází v jižní Arizoně (na jihozápadě Spojených států), v největší oázy v údolí Santa Cruz v polosuchých plošině. Nachází se 188 km (118 mil) jihovýchodně od Phoenixu. Trpí nedostatkem vodních zdrojů.
Ekonomika,
Město je centrem pro výrobu řízených střel, montáž letadel, elektroniky. Dobře vyvinuté výrobu optických přístrojů a optoelektroniky; Tucson je někdy označován jako „optika údolí“ (podobně jako Silicon Valley).

Tucson – dopravní uzel v centrální oblasti zavlažované zemědělství, pasoucích se hospodářských zvířat (ovce, kozy, krávy) a těžebním průmyslu. V okolních horách se provádí těžbu měděné rudy, základních kovů, uranové rudy, a ve městě – tavení mědi.
Západ slunce v národním parku Saguaro poblíž Tucsonu
Město láká turisty stavby španělské architektury a četná muzea: Muzeum Arizona Museum of Art (představující latinskoamerického umění), Muzeum Arizona Historical Society. Centrum města je obnovení historické čtvrti, kdysi součást španělské pevnosti.

Na severozápadě města je národní přírodní památka „Saguaro“, což je kaktus les. V blízkosti se nachází zimní zdravotní středisko národního významu (léčba onemocnění dýchacího ústrojí).

Na 72 km od města se nachází Kitt pikskaya astronomická observatoř – Národní observatoř ve Spojených státech, který se nachází na Kitt Peaku (Kitt Peak, 2095 m).

V blízkosti města se nachází vojenská letecká základna Monte Davis s největším hřbitovem zastaralých letadel.

Comments are closed.