Letenky do Trat

Trat
– město v Thajsku, správním centrem provincie Trat.

Obyvatelstvo – 20,068 lidí (2000).

Město se nachází v ústí řeky se vynakládá na břehu zálivu Thajska, Metropolitan Amphoe Muang Trat-hranic s Kambodžou v horách Kravan.

Z Bangkoku do Trat připojen Sukhumvit, procházející provincii Chanthaburi, Rayong a Chonburi. V blízkosti města je letiště. Trat je také výchozím bodem pro návštěvníky, kteří cestují na ostrovy Chang, Mac a Kut. Ve městě má také pláže.
Provincie Trat se nachází ve východní části Středočeského kraje v Thajsku, v extrémním jihovýchodní Thajsku poblíž kambodžské hranici. Město se nachází jen něco málo přes 300 km od hlavního města Bangkoku.

Trat se nachází v blízkosti kambodžské hranice – jako obchodní centrum nějaké důležitosti. Oblast kolem města Trat je bohatá na drahokamu dolech, které poskytují (rubíny a safíry). Trat je významný v produkci ovoce: durian, Rambutan a Mangosteen, tyto plody jsou hlavními produkty.

Trat je pro turisty zajímavá tím,. že je výchozím bodem pro velké ostrovy Ko Chang a Ko Mak.

Město má 10,207 obyvatel Trat. (2012)

Doprava
Město má letiště (IATA: TDX, ICAO: VTBO).

Historie
Trat byl a je důležitý přístav již v dobách Ayutthaya království.

Za vlády krále Chulalongkorn (Rama V) byl částečně obsazen francouzy, jak město Trat, tak i provincie Chantaburi. Při složitém výměně území města Trat a provincie Chanthaburi, byla část území dne 23. března 1906 vrácena Thajsku, Thajsko se části území vzdalo , jako byli oblasti kolem Siem Reap a Sisophon a ty dnes náleží Kambodži.

Zajímavosti
Wat Chai Mongkol – se nachází v centru města, Buddhistický chrám (WAT) s krásným krytým Chedi.

Comments are closed.