Letenky do Tampy

Tampa,
třetí největší město ve státě Florida, správního střediska Hillsborough County, který se nachází v západní části poloostrova, na břehu Tampa Bay. Obyvatelstvo 2010 – 335 709. sousedí s městy Petrohradu a Clearwater. Zvážil to být jeden z nejrychleji rostoucích měst na Floridě.
Historie,
Slovo „Tampa“ je rodilý Američan původem. Ačkoli jeho význam byl ztracen, a předpokládá se, že to znamená „oheň hole“ v jazyce indiánského kmene Kaluza. První Evropan navštívit sousedství Tampa 08.04.1528 je španělský conquistador Panfilo de Narvaez. O rok později, Hernando de Soto (po kom se jmenuje tvrz a později jeden z parků na pobřeží Mexického zálivu), je jedinou přežívající člen expedice de Narvaez.
Španělský conquistador Pánfilo de Narváez byl první Evropan prozkoumat oblast Tampa, dne 8. dubna 1528. Rok poté, co přišel Hernando de Soto, s úmyslem zachránit jediný přeživší z expedice de Narváez. Byla provedena mírová jednání s místními indiány a postavil základnu, ale byl brzy opuštěný poté, co vyšlo najevo, že to tam bylo zlato v této oblasti, a že Indové neměli zájem konverzi ke katolicismu.

Když Anglie získala Florida v roce 1763, záliv byl jmenován Hillsborough Bay, pojmenovaný po lordu Hillsborough, státní tajemník pro kolonie.

V roce 1821 ve Španělsku (kdo získal kontrolu nad Floridě v roce 1784), postoupil region do Spojených států se smlouvou Adams-Onis. Ve snaze zvýšit kontrolu nad jižní Floridě, byla založena v roce 1823 plukovníci George Mercer Brooke a James Gadsden vojenské základny (ustanovení Brooke), v čem je nyní centrum města. V roce 1824 byla přejmenována na Fort Brooke a měl zásadní význam během Seminole válek.

Obec Tampa začala růst kolem pevnosti, která byla demilitarizovaná v roce 1883; o tom, jedinou stopou, která zůstává dnes jsou dvě děla na kampusu University of Tampa. První sčítání lidu města se konala v roce 1850, kdy obyvatelé Tampa, Fort Brooke bylo 974. Během americké občanské války Konfederace vojska obsadila Fort Brooke a deklaroval stanné právo v Tampě; v roce 1862, v průběhu bitvy Tampa, dělový člun unionisty bombardovaly město vojáci Unie se Fort Brooke v květnu 1864.

Geografie,
Tampa se nachází na západním pobřeží poloostrova Florida, na břehu Tampa Bay. Řeka protéká městem Hillsboro.

Klima,
Klima v Tampa – subtropický, teploty zřídka klesnou pod nulu.
Kupte letenky do Tampy.

Comments are closed.