Letenky do Sydney

Sydney,
největší město oblast Austrálie z 12,144.6 kilometrů čtverečních, který má populaci se odhaduje v roce 2009 činil přibližně 4,5 milionu lidí Sydney je hlavním městem Nového jižního Walesu. Město bylo založeno v roce 1788 Arthur Phillip, který zde přišel v čele prvního flotily, a byl pozemek první evropské koloniální osídlení v Austrálii.Město bylo pojmenováno po Lord kolonisty v Sydney – v té době bývalý ministr kolonií Velké Británie.

Nachází se na jihovýchodním pobřeží Austrálie. Osada byla postavena na břehu krásného kulatého malé zátoce – Sydney (angl Sydney Cove.), Který se nachází ve středu rozšířeného unikátních břehu Sydney Harbour – jižní větev v Perském zálivu (přístav) Port Jackson, zavedených úzkým průlivem (~ 1 km) od Tasman moře. V budoucnu, město bylo postaveno na jih od zálivu Sydney Harbour (ona až 20 km o šířce 1 – 3 km a hloubce až 50 m), a pak to kolem. To byl důvod, že Sydney je často nazýván „město poblíž zátoky“ (angl. The Harbour City).

V průběhu doby, budova město je plně přijali na zátoku Port Jackson, který obsahuje tři zátoky – Sydney Harbour, Middle Bay (angl Middle Harbour.) A North Bay (angl North Harbour.). V současné době, Sydney se rozrostla ještě více, a zahrnuje pouze jižní Botany Bay (angl. Botany Bay) Tasman moře na severním pobřeží, které je mezinárodní letiště. Kingsford Smith.

City of Sydney je známý pro své Opera House, Harbour Bridge a jeho pláže. Velké nebytové prostory Sydney obklopené národními parky. Pobřeží (vnější „moře“ a intracity) velmi členité. Je to plné četnými zátokami, zálivy, ostrovy a pláže.

Podle klasifikace z univerzity v Loughborough 1999 město patří do kategorie měst beta class. Sydney byl dějištěm mnoha mezinárodních politických a sportovních akcí, jako jsou British Empire her v roce 1938 olympijské hry 2000, Rugby World Cup 2003. V září 2007, Sydney hostil setkání vůdců APEC v červenci 2008, se zde konala Mezinárodní den mládeže 2008.

je to jedno z nejvíce multikulturních a mezinárodních měst na světě, která je způsobena tím, že město je hlavním bydlištěm imigrantů přicházejících k trvalému pobytu v Austrálii. Podle průzkumu, Mercer, Sydney na prvním místě v Austrálii životních nákladů a 66. místo na světě v tomto ukazateli.

Comments are closed.