Letenky do Švýcarska

Švýcarsko,
Basilej
Bern
Lugano
Ženeva

oficiální název – Švýcarská konfederace. Stát, Západní evropě, hraničí na severu s Německem, na jihu s Itálií, na západě s Francií, na východě s Rakouskem a Lichtenštejnskem. Jméno pochází z názvu jedné ze tří původních kantonů Schwyz.

Latinský název země Švýcarsko – Confoederatio Helvetica, jehož snížení se nachází v zkratkou národní měny, registrační značky vozidel a název švýcarské domény Internet (.ch). Na razítek používaných latinským názvem Helvetia, je někdy používán v ruském jazyce jako název země – Helvetia.

Úředními jazyky ve Švýcarsku:. Němčina, francouzština, italština a Romansh část (posledně jmenované pouze pro obchodní komunikaci s osobami rétorománština nosičů)

Švýcarsko je členem OSN od roku 2002, je součástí v roce 2004 Schengenské dohody.

Ruský název země se datuje na jméno kantonu Schwyz, který byl jádro prvního svazku kantonů v roce 1291. V roce 970, centrum kantonu označované jako Suuites, v 1281 – Switz, dnešní. Schwyz;název pochází z OHG něj. suedan «vykořeněných.“ Z XIV století. jménem kantonu začínají vyjmenovat všechny stav. Z názvu země Schweiz (, to Schweiz)zřízen jméno jeho obyvatel Swiss (to Schweizer, polsky Szwajcar.)., A od něj jméno ruské Země Švýcarsko – „země švýcarské“.

Švýcarsko – federální republika se skládá z 20 kantonů a 6 polovinu. Ve Švýcarsku jsou dvě enklávy: Büsingen patří do Německa, Campione di Italia – Itálie. Před 1848 (s výjimkou krátkého období Helvetic republiky), Švýcarsko byl konfederace. Každý kanton má svou vlastní ústavu, zákony, ale jejich pravomoci jsou omezeny federální ústavou. Příslušnost federální vlády jsou otázky války a míru, zahraniční vztahy, vojsko, železnice, komunikace, peníze problém, schválení federálního rozpočtu, a tak dále. D.

Zákonodárná moc – dvoukomorový Federální shromáždění, které se skládá z Národní rady a Rady států, a v legislativním procesu obě komory jsou si rovny. Národní rada (200 členů) voleni obyvateli 4 roky systémem poměrného zastoupení. Federální struktura Švýcarska byla zakotvena v ústavách 1848, 1874 a 1999. Rada států 46 poslanců, kteří jsou voleni obyvateli, ve většině kantonů, podle většinového systému relativní většiny v 20 binomické a 6 jednočlenných volebních obvodů, tj 2 osoby. od každého kantonu a jeden od kantonu do 4 let (v některých kantonech – 3 roky).

Výkonným orgánem – Spolková rada (… V němčině Bundesrat, fr Conseil federální, um Consiglio Federale), který se skládá ze sedmi federálních radních (… To Bundesrat, fr conseiller federální, um Consigliere Federale), z nichž každá je vedena jedním z oddělení ( ministerstva). Dva z poradců působících prezident Svazu (to. Bundespräsident, fr. Président de la Confédération, um. Presidente della Confederazione) a Vice President, resp. Pro řízení úřadu spolkového kancléře představenstva tam (to. Bundeskanzler, fr. Chancelier de la Confédération, um. Cancelliere della Confederazione), která Rada má právo na poradní hlas a nejsou formálně zahrnuty v jeho složení.

Členové Spolkové rady a kancléř jsou voleni na společné schůzi obou komor Parlamentu na jeho funkčního období, které je. E. 4 roky. Každý rok Parlament jmenuje prezident konfederace a viceprezidenta z řad členů Rady, bez práva přeřazení následující rok. V praxi, federální poradci jsou téměř vždy jsou znovu zvoleni, takže rada může zůstat beze změny po několik funkčních období Evropského parlamentu a zvyku předsednictví záběru obrací na všechny členy Rady.

Federal Palace, Bern

Budova Nejvyšší soud v Lausanne
Všechny zákony schválené Parlamentem, mohou být schváleny, nebo zamítnuty na (volitelné) národním referendu (přímé demokracie), za které, po přijetí zákona v 100-ti denní lhůty je nutné shromáždit 50 tisíc podpisů. Změny ústavy nebo vstupu do mezinárodních organizací vyžadovat potvrzení (povinné) národní referendum. Volební právo je požívají všichni občané ve věku nad 18 let.

Základy švýcarského státu byl položen v roce 1291. Do konce XVIII století v zemi neexistuje žádný ústřední státní orgány, ale pravidelně svolal all-Union rad – (Tagsatzung). V roce 1798, Švýcarsko bylo obsazené Francie a přijal ústavu po vzoru Francouzů. V roce 1803, jako součást „zákona domě“ Napoleon obnovil nezávislost Švýcarska. Přijato v roce 1848, ústava stanoví dvoukomorového federálního parlamentu. V roce 1874, to přijalo ústavu, který stanovil pro zavedení referenda. V roce 1971, ženy získala hlasovací právo. V roce 1999 jsme přijali novou, zcela revidovanou verzi ústavy.
Nabídka letenek do Švýcarska na airticketportal.com. Nabídka ubytování ve Švýcarsku na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek do Švýcarska na airticketportal.com.

Comments are closed.