Letenky do Strasburku

Štrasburk,
město ve Francii, historické hlavní město Alsaska a oddělení prefektura Dolní Rýn. Nachází se na řece Ill, v blízkosti levé (západní) břehu řeky Rýn, které tvoří hranici Francie a Německa, v přední části německého města Kehl. Obyvatelstvo – 272 800 lidí. (2004).
Město má status „parlamentní hlavní město Evropy“od roku 1992, protože je to sídlo Rady Evropy od roku 1949 a Evropský parlament od roku 1992. Štrasburk je jedním z klíčových center ekonomiky severovýchodní Francii, kde se finanční a bankovní činnost, existují inovace v oblasti medicíny a inženýrství (zejména vytvoření budoucích generací vozu).

Být hranice, zatímco město Štrasburk francouzštiny a německé kultury. Jeho příběh, plný událostí, které zanechal jedinečné architektonické dědictví. Celé centrum města, které se nachází na ostrově obklopeném řekou Ile byl uznán UNESCO jako světové kulturní dědictví lidstva, v jednotlivých objektů, jako jsou štrasburské katedrály a čtvrti Petite France. Strasbourg také se stal symbolem usmíření mezi Francií a Německem, dva z původní zakladatele Evropské unie.

Štrasburk, který nemá status kapitálu národa, jako je Ženeva a New Yorku, je také sídlem mezinárodních organizací a nadnárodních kongresů. Přítomnost institucí, jako je Národní divadlo a Národní opery, ukazují, bohatý kulturní život města. University of Štrasburk je pól přitažlivosti studentů z více než stovky zemí po celém světě.

Německý název města, „Strasburg“ (to. Straßburg) znamená „pevnost u silnice.“ (Stras- (německý Strasse, Straße / Strasse) znamená „ulice“ a burg (French -bour, německý burg) – «a město, pevnost, opevnění“.

Starověké jméno města – Argentorate, podle jedné verze, název pochází z bohyně peněz, který je uctíván Keltové, podle jiné verze, kořen názvu místa „Argento“ se rozumí kanálu řeky, potoka. Druhý bit názvu „krysy“, je vojenské opevnění, tvrze. Tento název je v souladu s historickou pozici města na severní hranici římského impéria.
Později v feudálního období, město, díky přítomnosti mostu se ukázalo být uzel silniční sítě v ose východ-západ, spojující německý mikro-ztrácí významnou strategickou pozici na ose sever-jih běží podél Rýna. Vzhledem k tomu, VI století, město začalo nést svůj současný název, odvozený ze dvou německých slov „silničních“ a „pevnost“.

Štrasburk je hlavní město Alsaska, hranice s Německem, na severovýchodě regionu ve Francii, se nachází v geografickém středu západní Evropy, v průmyslovém areálu na horním toku Rýna z Basileje do Mohuče. Strasbourg se nachází ve 2 – 3 hodiny od měst, jako je Stuttgartu, Curychu, Frankfurtu, 5-6 hodiny z Bruselu, Paříže a Toulouse (se zavedením vysokorychlostních vlaků TGV Est cestovní doby od Štrasburku po železnici snížil téměř zdvojnásobil do Paříže – 2 hodiny do Stuttgartu a Lucembursko – 1.5).

Kapitál Alsace se nachází v nadmořské výšce 140 m nad mořem a je charakterizována plochým reliéfem, takže rozdíly v nadmořské výšce ve městě je velmi nízká, nejvyšší bod je v těsné blízkosti katedrály a na křižovatce Grand-Rue a Fosse-des-Tanneurs, což odpovídá nejvíce starobylé místo osídlení na kopci uprostřed zatopených nížin. Město stojí na řece Ill, jeho hlavní tepny a levém břehu Rýna, který řeky Ile propojené síti kanálů. Strasbourg je jedním z hlavních rezerv pitné vody v Evropě (asi 35000000000m3). Rozsáhlý říční systém a blízkost podzemních vod se může stát příčinou častých povodní, takže výstavba mnoha oblastech města musela zavést opatření vypustit prostor, jako je například dlažba na kanál systémy, odvodnění.
Letenky do Strasburku na airticketportal.com. Akční letenky do Strasburku na airticketportal.com. Nabídka ubytování ve Strasburku na airticketportal.com

Comments are closed.