Letenky do Stockholmu

Stockholm,
hlavní a největší město Švédska. Nachází se na potrubí, které spojují jezera Mälaren a Baltským mořem.

Od třináctého století, Stockholm je největším hospodářským centrem země. V současné době je to největší švédské město (871.952 obyvatel (2012), 22% obyvatelstva), který má vládu. Na předměstí Stockholmu živých 1.252.020 lidí (2005) – je nejlidnatější oblast Švédsko. Ve stejné době, počet obyvatel v metropolitní oblasti Stockholmu je 2.109.202 obyvatel.

Ve Stockholmu, jsou hlavním sídlem krále Švédska, švédskou vládou a sedět Riksdag. Umístění se jako „hlavní město Skandinávie“.
Jméno města,
Název Stockholm (Stockholm), kde Švéd. stock – „pole, hromada,“ Švéd. Holme – „ostrov“ se dá přeložit jako „ostrov, která jsou zpevněna piloty“. Další etymologie, název Švéda. stack – „zálivu“, což znamená „ostrov v Perském zálivu“.

Krveprolití, 1520
V ságách je místo, kde se nachází Stockholm je označována jako Agnafit (osada, pojmenovaná na počest krále Agne). Teprve v roce 1187 na místě rybářské vesnice začali budovat opevněné město. První stavby vznikly na ostrově Stadsholmen. První zmínka o Stockholmu jako město se vztahuje na 1252. Předpokládá se, že je založen Birger Jarl.

Vzhledem ke své výhodné geografické poloze, Stockholm rychle získal vliv jako obchodní město. V XIV-XV století. Němci tvoří čtvrtinu populace ve Stockholmu a polovina soudců. Teprve po 1471 Švédové se podařilo získat klíčové pozice ve správě města.

Ve Stockholmu, na konci národního hrdiny XV století Švédsko Sten Sture nevyvolal větší antidatskoe povstání volající po nezávislosti ze Švédska, Dánska. 08.11.1520 král Dánska nařídil popravu všech iniciátorů švédského povstání. Tyto události se staly národní tragédie a Švédsku byl nazýván Stockholm krveprolití.
V XVII století Stockholm je stále roste a vyvíjí mnohem rychleji než ostatní města, protože 1634 oficiálně stal hlavním městem Švédského království.
Pohledy na Stockholm, rytí 1868
Na počátku století XVIII (1713-1714) Stockholm trpěla morem. Během války s Ruskem v roce 1721 vážně postiženy severní části města, a vývoj zastavil. Stavba století XVIII – jedna z nejstarších budov moderní Stockholmu.
Dopravní zácpy v roce 1925
V první polovině XIX století Stockholm hodnota klesne. Ve druhé polovině XIX století Stockholm obnovit svou ekonomiku a obnovit růst. Vznik nových typů produkce změnila město do hlavního centra obchodu a služeb.
C 1901 ve Stockholmu, Nobelův výbor se schází, a každoročně slavnostní předávání cen laureátů Nobelovy ceny.
V roce 1912, ve Stockholmu olympijské hry konaly.
Každý den v poledne v blízkosti královského paláce, je barevný střídání stráží obřadu.
Klima,
Klima Stockholm – mírné námořní s mírnými zimami a chladnými léty. V celé historii meteorologických pozorování, tam nebyly žádné závažné zima nebo horko. Zima ve Stockholmu je mnohem teplejší a měkčí, než ležet v nižších zeměpisných šířkách Moskva, Kazaň, Ufa, Minsk, Charkov a dalších městech ve východní Evropě, je to kvůli silnému vlivu Golfského proudu. Léto ve městě je v pohodě, teplota jen zřídka překročí 25 ° C

Comments are closed.