Letenky do Springfieldu

Springfield,
město na Středozápadě, hlavního města státu Illinois, populace 116.300 lidí (2010).
Historie,
První bílá na území Illinois byli francouzští obchodníci s kožešinami a lovci na počátku století XVIII. Po pádu Nové Francie, zde začal pronikat americké osadníky.

V roce 1820, Američan John Kelly postavil první dům na místě dnešního Springfieldu, je nyní druhým křižovatka ulice a Jefferson Street. Zpočátku, město bylo pojmenováno na počest jednoho z největších amerických politických osobností té doby, senátor a viceprezident John Calhoun. Calhoun byl ideolog zásad stanovených v pozdějším pokusu vytvořit základ pro jižní státy Svazu – bělošské nadřazenosti a omezení týkající se státní mocí. Brilantní právník, shrnul těmito myšlenkami solidní teoretický základ. Je ironií, že v ve 24 žil Abraham Lincoln během občanské války, pokus o potlačení jižní větev. Vzhledem k tomu, Illinois byl na severu Spojených států, Calhoun se postupně stal se méně a méně populární, a v roce 1832 bylo město přejmenováno ve Springfieldu poté, co další z Springfield, který se nachází v Massachusetts a bývalý v těchto letech, symbol ekonomického úspěchu. V roce 1839 se stal hlavním městem Illinois Springfield (lobbování rozhodnutí přesunout kapitál hraje důležitou roli Lincoln).

Na počátku dvacátého století, podíl černých obyvatel ve Springfieldu byl vyšší než v kterémkoli jiném městě v Illinois. Vztah mezi bílými a černými komunity se postupně stupňoval, a 14.srpna 1908 vyústil v kolizní napětí na rasových důvodů, který zabil pět bílé a dvě černé. Spark nepokoje vypukly, sloužil jako převod věznice do jiného města, dva černoši, z nichž jeden z nich znásilnil bělošku a druhý se snažil znásilnit bílou dívku a zabil jejího otce mu zabránit. Springfield nepokoje se stal záminkou pro vytvoření Národní sdružení pro povýšení barevných lidí.

Springfield Sangamon se nachází na řece, která protéká zbytek po ledovce pláni. V okolí města Springfield je umělé jezero – velký nádrž použity na město s vodou, stejně jako místo odpočinku obyvatel města.

Springfield leží na jižním okraji zóny mírným kontinentálním klimatem, s horkými, deštivé léta a chladné, zasněžené zimy mírně. Jaro v blízkosti možné tornádo sám Springfield je nevystavujte nárazům dvakrát – v roce 1957 a 2006.

Comments are closed.