Letenky do Splitu

Split,
Město v Chorvatsku, s více než 1700 let historie.Největší město v Dalmácii a druhé největší město v zemi poté, co hlavního – Záhřeb. Známého lázeňského centra v regionu, který se nachází v centrální části pobřeží Jaderského moře mezi městy Zadar a Dubrovník.Populace 178.102 lidí (podle sčítání lidu 2011).
Město se rozkládá na poloostrově mezi zálivu Kaštela Marjan a skladování kanál, na úpatí hor Mosorskih (nejvyšším vrcholem – Mosor, 1330 m).
Moderní Split – dynamické město [pochvalná zmínka potřebovala 18 den]. Obyvatelstvo se zabývá cestovní služby, obchodní, potravinářský průmysl, rybolov a zpracování ryb, vinařství, výroba hnojiv, stavby lodí, těžby a zpracování vápence. Značný počet občanů pracujících v přístavech, osobní a nákladní dopravu. Velkým přínosem [co?] Ve vývoji města učinila nové moderní dálnice (A1), spojené s hlavním městem Split a evropských zemí.
Hlavní atrakcí města – Diokleciánův palác (305 let před naším letopočtem E..). V roce 1979, historická část Splitu centrální byl zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO.
Doprava
Rozdělit je spojen pravidelnou autobusovou se všemi hlavními městy v Chorvatsku, Bosně a Hercegovině měst a některých evropských metropolích. Dálnice A1 umožňuje snadný přístup do města z pevniny autem. Město je spojeno národní trajektové linky námořních s městy Rijeka a Dubrovník, ostrovy Brač, Hvar, Šolta, Vis, Korčula a Lastovo; jakož i mezinárodní trajekty do italské Ancony, Benátky a Pescara. 20 km od města Trogir na cestě k mezinárodnímu letišti, které je v turistické sezóně probíhá ve velmi intenzivním režimu (935.000 cestujících v roce 2005). Split – nejjižnější bod chorvatské národní železniční sítě, ale linka není elektrifikována Splitu a používá velmi málo. K dispozici je trailer auto Moskva – Split vlak Moskva – Budapest.
Nabídka letenek do Splitu na airticketportal.com. Nabídka ubytování ve Splitu na airticketportal.com. Nabýdka akčních a levných letenek do Splitu na airticketportal.com.

Comments are closed.