Letenky do Southampton

Southampton,
město a jednotný celek na jižním pobřeží Velké Británie, v obřadní hrabství Hampshire v Anglii. Nachází se na soutoku řek Itchen a test na břehu úžiny Solentskogo. Velký bez ledu přístav.

Obyvatelstvo – 253 651 lidí (2011). Je jedním z nejhustěji obydlených měst ve Velké Británii.Hustota zalidnění je 3484 obyvatel. / Km²
Středověkých městských hradeb
Město bylo založeno na místě starověké římské osady Clausentum, známé od 43 roků. Ve středověku, Southampton se stal jedním z nejvýznamnějších přístavů království Anglie. Proto export vlna a kůže, a na oplátku dovezené víno z Akvitánie. Pro Plantagenets, to byl most spojující své francouzské majetky v Anglii. V roce 1447 Southampton byl obdařen právy kraje.

V XVII a XVIII století Southampton portu chátral a oživil až s příchodem železniční spojení do Londýna v 1840. Hloubka zálivu dovoleno umístit zde moderní Dock, který by mohl být se blíží obří námořní plavidla. 10.04.1912 ze Southamptonu na jeho první a poslední plavbu z lodi „Titanic“ Tady začal létat a jeho kolega „Olympic“. To také přišlo na jejich třetím bratrem „Britannicus“: zejména pro vykládku zraněného první světové války.

V roce 1862, v Southampton Institute byl založen Hartley (nyní University), a v roce 1951 zahájila výstavbu rafinerie a ropném přístavu.

Geografi,
Southampton jednotný celek se rozkládá na ploše 49 km2, ohraničený na jiho-východní Solent, ohraničený na všech ostatních částech světa se nemetropolnym Hampshire.

Obyvatelstvo,
Výběr druhu Southampton
Na území nečleněných jednotek Southampton podle 2001 obyvatel 217.445 lidí, s průměrnou hustotou zalidnění 4363 osob. / Km² (2001).

Politika,
Southampton řídí radou nečleněných jednotek se skládá z 48 členů volených v 16 okresech. V posledních volbách 26 míst v konzervativců Rady.

Comments are closed.