Letenky do Sint Maarten

Sint Maarten,
samosprávné veřejné vzdělání se značnou autonomií (stav Aparte) v rámci Nizozemského království. Nachází se v jižní části ostrova svatého Martina.Administrativní centrum – Philipsburg. Úřední jazyk – Nizozemsko.

Až do 10.10.2010 St. Maarten byl součástí Nizozemských Antil.

Zeměpisná poloha
To je ohraničené na severu francouzského Saint-Martin (10,5 km dlouhá hranice), na východ má námořní hranici s Saint Barthélemy. Area – 34 km2.

Sint Maarten
Rugged Coast St. Maarten dlouhý pruh se rozšíří do severozápadu, tvořit dlouhé a úzké plivat oddělující moře od Simpson Bay Lagoon – jeden z největších vnitrozemských vodách Karibiku. Jižní část ostrova asi 20 procent obsazené obrovská solná oblasti Great Salt Pond a sever protáhnout nízkou kopcovité oblasti sousedící s okraji francouzské části ostrova, jít dolů dvě nízké hřebeny Sentry Hill (344 m) a Williams Hill (264 m) na mírném jižním pobřeží, robustní rozsáhlé laguny a úzké hluboké zátoky. Nejpozoruhodnější památka Sint Maarten – vyhaslá sopka Hora Flagstaff (386 m). Četné slané laguny a mnoho malých ostrovů: Pelican Key (Guana Cay) Little Key, Molly Bedi, slepice a kuře rám pobřeží ostrova Sint Maarten. Na rozdíl od dalších ostrovů skupiny, existuje spousta dlouhé písečné pláže, a to zejména v jižní a západní části ostrova, a v lagunách, pláže se táhnou po celé šířce naplavených písečných rožňů, oddělovat je od moře.

Podnebí
Holandský část ostrova klimatu tropických moří obchodu vítr. Průměrná teplota v létě (červen až září) se pohybuje kolem 27 ° C v zimě (prosince-února) – +25 ° C, denního teplotní rozdíly jsou zanedbatelné – v noci teploměr zřídka klesnou pod 20 ° C, a to iv zimě , Většinu roku je v teple a pohodlí počasí s minimálním teplotním rozdílem mezi obdobími.

Dešťové srážky se liší od 280 mm na západním břehu Jordánu až 1000 mm v severo-východním svahu pobřežních kopců. Průměrný roční úhrn srážek až do 700 mm (až na období od května do října a listopadu). Obchod severovýchodně větry, které fouká od Atlantského oceánu, přináší silné a časté deště.

Relativní vlhkost vzduchu je poměrně konstantní po celý rok, v průměru 76%.

Saint-Martin je vystaven na hurikány, s největší pravděpodobností v období červenec-srpen a říjen, protože leží na jihovýchodním okraji „Karibského hurikánu pásu.“

Flora a fauna
Krajina jeho převážně zelené, ale suché – převážná část flóry ostrova, aby palmy, ibišek a kaktusy, i když v kopcovitých centrálních oblastech existuje několik malých lesy. Fauna je zastoupena téměř sto druhů ptáků a několik druhů ještěrek a divokých zvířat.

Historie
Kolonizace ostrova
V Sint Maarten byly postaveny dva důležité Fort: Fort Amsterdam – první holandská vojenská základna v Karibiku a Fort William, na troskách, které jsou nyní postaveny televizní věž.

Obyvatelstvo
Populace 37.429 lidí. (Odhad pro leden 2010), hustota obyvatel 1100,85 os./ Km².

Jazyky
Nejběžnější Anglický (jeho místní dialekt) – 67,5%. Kromě angličtiny používají, španělské 12,9%, 8,2% kreolskiy-, holandský (oficiální) – 4,2%, Papiamento (směs španělštiny, holandštiny, portugalštině a angličtině), – 2,2%, ve Francii – 1,5 % a další -. 3,5% jazýčky (2001).

Náboženství
39% obyvatel patří k římskokatolické církvi, 44,8% – 11,6% (protestanti – letniční, 6,2% – adventistů, 27% – ostatní protestanti), Židé – 3,4%, ostatní náboženství – 5 4% ateisté. – 6,7% (2001).

Politická struktura
V St Maarten má své vlastní orgány:. Viceguvernér, místní rady a vláda.
V severní části laguny Salt Pond táhne malý St. Maarten Zoologická a botanická zahrada, na jehož území existuje 35 druhů plazů, ptáků a savců, včetně vzácných opic z Svatý Kryštof.

Doprava

Délka cesty – 53 km. Ostrov má jediné letiště, který se nachází v blízkosti pláže Maho, protože to, co letadla často létat těsně nad hlavami návštěvníků.
Nabídka letenek na Sint Maarten na airticketportal.com. Nabídka ubytování na Sint Maarten na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek na Sint Maarten na airticketportal.com.

Comments are closed.