Letenky do Siem Reap

Siem Reap
Kambodžské město, správním střediskem provincie (khet) Siem Reap. Počet obyvatel 171 800 lidí.
Siem Reap byla jen vesnice, když první francouzští průzkumníci v XIX století, nově objevyli Angkor. S přechodem Angkor pod francouzskou jurisdikcí v roce 1907, Siem Reap začalo růst v první vlně cestovního ruchu. Hotel Grand Hotel d’Angkor byl otevřen v roce 1929, a chrámy Angkoru zůstal jedním z předních asijských památek až do pozdních 1960. V roce 1975 se počet obyvatel Siem Reap (stejně jako ostatní města Kambodži) byli vypuzeni Rudými Khmery do přírody.
Vzhledem k dlouhé občanské války, město bylo v úpadku a pomalu se začal zotavovat jako turistické centrum jen v polovině-1990.
Dnes Siem Reap je nepochybně Kambodžská nejrychleji rostoucí město a je okouzlující malý předehra kontrolnímu Angkor. Prostřednictvím Angkor Siem Reap se stal živým turistickým centrem s moderními hotely a architektury. Navzdory silné mezinárodní vliv, Siem Reap a jeho lidé chránili hodně z tradičního vzhledu města a kultury.
7 km od mezinárodního letiště v Siem Reap – Angkor (IATA: REP). Na letiště létají přímé lety z Phnom Penh, Singapuru, Bangkoku, Kuala Lumpur, Vientiane, Luang Prabang, Hanoj, Ho Či Minovo Město, Da Nang, Hong Kong, Guangzhou, Soul, Busan, Kunming, Kaohsiung, Tchaj-pej a od roku 2011 z Moskvy (sezónní pravidelnou leteckou linku, jednou týdně, operuje letecká společnost Aeroflot). Je plánováno vybudování nového letiště 60 kilometrů od Siem Reap.
Siem Reap národní silnice №6 spojené s thajské hranice a Phnompenh (314 km).
Denně od Phnom Penh do Siem Reap a Phnom Penh od Siem Reap jít motorové čluny. Cena jízdenky – $. 35
Kromě památky Angkor v Siem Reap je také asi tucet moderních buddhistických chrámů, nejslavnější z nich, Wat Damnak, Wat Po, Wat Kesararam, Wat Preah Prom Rath.

Ve městě je muslimská komunita v oblasti Styngthmey Neakma je mešita a madrasy.

Katolická komunita má asi 150 lidí v Siem Reap (Kambodžanů a Evropané), a 60 lidí v Chong Knieh (plovoucí vesnice na jezeře Tonle Sap, většinou vietnamština). V Siem Reap je katolická kaple (v severní části města), v obci – kostel sv.

K dispozici jsou také různé protestantských kongregací.

Comments are closed.