Letenky do Shenzhen

Shenzhen,
Město sub-provinčních hodnot v Kuang-tung na jihu Číny, na hranici Hong Kong. Počet obyvatel v roce 2000 sčítání lidu bylo 7.008.831 lidí, a podle sčítání lidu 2010 – 10.357.938 lidí (podle OSN, Shenzhen je zahrnuta v pěti největších měst na světě, pokud jde o růst počtu obyvatel). Vzhledem k rozsáhlé zahraniční a veřejné investice v relativně krátké době, město se stalo hlavní průmyslové, finanční a dopravní centrum ekonomické oblasti delty Perlové řeky a celé ČR. V současné době, Shenzhen je jedním z nejrychleji rostoucích měst v Číně, čtvrté místo mezi nejvíce konkurenceschopných měst v zemi, největší mezi čínskými městy objemu vývozu a slouží jako vstupní brána pro investice, nové technologie a obchodní kultury.

Ve skutečnosti, město bylo založeno v roce 1979 na místě Baoan okresu, Shenzhen přejmenoval, ale sídliště na území lze vysledovat z IV stol. V roce 2008, Shenzhen byl vybrán UNESCO „kreativního města návrhu“, v roce 2011, se XXVI Summer Univerziáda, čímž výrazně aktualizován a rozšířen, jeho infrastrukturu. Shenzhen je známý především jeho high-vzestup architektura, zábavní parky, vykazuje odvětví a samozřejmě, jako jedna z největších center elektronický a elektrotechnický průmysl (například většina z populární iPhone a iPad až sem).
Histori,
Dapeng Fortress
Zpočátku, místní pobřežní země obývané kmeny Baiyue (百越), Rybaření obchodů, ale s III století před naším letopočtem. e. Čínské kolonisté se zde vytáhl. Během dynastie Chan v moderní čtvrti Shenzhen byla centrem státní soli monopolu a byl pod císařskou ochranou (výroba soli stále existuje u Perlové řeky, západně od města, a název okresu nebo Yantyan 盐田 znamená „pole sůl“). Během období éry dynastie Han a třech královstvích místního Baoan District a Dongguan byly součástí jednoho kraje Bolo (Boluo nebo 博羅). Ve IV století Eastern Jin dynastie vytvořila zvláštní okres Baoan, která byla součástí provincie Dongguan (Dongguan, Tung Kwun nebo 東 官), který se vztahuje na území moderních měst Shenzhen a Dongguan. Nantou City (Nantou, 南 頭), který se nachází na místě moderního Nanshan okres, byl střediskem provincie, a později byl znám jako Bao (Po On, 寶安), Dunmen (Tuen Mun, 屯門) a Xin’an (San On, 新安). Kroniky století VIII oznámila, že zahraniční lodě na cestě do Kantonu, udělal zastávku v Nantou, a místní posádku střežit jižní přístupy k deltě Perlové řeky. V roce 757, v provincii Tang Dynasty Dongguan (東 官) byl přejmenován na Dōngguǎn (東莞).

Na konci jižní dynastie Song (1279), v okrese Shenzhen poslední císař zemřel prchají před pronásledováním Kublajchán (pozdní XIX století na místě údajného smrti císaře v Chiwan že okresní Nanshan byl dokonce postaven symbolický hrob). Když Yuan dynastie tradičního obchodu se solí a kořením přidán produkce Pearl. Zakladatel dynastie Ming Zhu Yuanzhang (1368-1398) byl nucen jmenovat svého zástupce do regionu, který byl zodpovědný za ochranu místního obyvatelstva z nekontrolovaných gangy lupičů. Na konci století XIV, kdy Ming Říše začala na posílení ochrany pobřeží, Nantou (pak známý jako Xin’an) byl obklopen impozantní zdi a se změnil na velkou námořní základnu v Číně Perlové řeky ústí rušné (některé fragmenty zdí a bran Ming éry přežil až do současnosti dny). Pak vstal rozsáhlé farmy, které patří do císařské rodiny. Na počátku XV století, Čeng Che flotila byla v deltě Perlové řeky v prudké bouři, a vděčnosti za záchranu tým postavený na místě moderního oblasti Chiwan chrám zasvěcený bohyni Tyanhou (protože se objevil tradicí, že všechny expedice, se chystá na jihovýchod Asia, modlil se v chrámu před vyplutím). V roce 1521 čínské flotily, se sídlem v Xin’an, porazil portugalského eskadru pod vedením Ferdinanda Perez de Andrade (bitva došlo v úžině mezi ostrovem a Shekou Lindin).

Otevření železničního kantonu – Kowloon 1911
V roce 1573, za vlády císaře Zhu Yijun County Xin’an stala součástí provincie Guangdong jako samostatná jednotka, oddělena od kraje, Dongguan a hospodářství v císařských rodových zemí se výrazně zvýšily (základem ekonomiky je sůl, čaj, koření a rýže). Během Qing Empire Xin’an, mezi něž patří pevninské území moderního Hongkongu byl jedním ze 14 krajů Guangdong. Během „Velké čistky“ nebo „Big evakuaci“ (1661-1669 let), kdy Qing vojáci byli vyhnáni z pobřežních oblastí příznivců vlády dynastie Ming, velká část populace Xin’an kraj byl násilně vystěhován do vnitrozemí, a kraj rozpustil (obnovena pouze 1684). Od 1842-1898, téměř třetina Xin’an County (1,055.6 km? 3076) se dostal pod kontrolu britské kolonie Hongkongu. V dubnu 1899 místní obyvatelé tzv nová území zvýšil ozbrojené povstání proti Britům, kteří v reakci na to i zachycených Shenzhen, které se nacházejí mimo kolonii. Guvernér Hongkongu G. Blake plánuje zahrnout Shenzhen v kolonii, ale brzy britské úřady opustili svá tvrzení (i když vojáci byli staženy až v listopadu 1899).

Shenzhen se stala obec sama teprve na začátku Qing říše, nicméně, po výstavbě Kowloon-Canton železnice v roce 1910 Nantou ztratil svůj dřívější postoj, což prvenství právě sousední Shenzhen. V říjnu 1910 se v obci v hrabství Xin’an Sun Yat-sen vedl vzpouru, který stal se známý jako „Huizhou povstání“. V roce 1913, vláda Čínské republiky byla přejmenována zpět na Bao’an Xin’an, aby nedošlo k záměně s kraji v Henan Xin’an. V prosinci 1927 po přestávce ve vztazích mezi Kuomintang a KSČ, místní komunisté se vzbouřili a zaútočil na krajské pobočky Kuomintang. V roce 1941, japonská armáda se pokusil napadnout Hong Kong ze severu, ale Britové zničili most přes řeku Shenzhen. V únoru 1942, komunisti a Kuomintang vytvořené v Baoan okrese partyzánské skupiny se spojili v boji proti japonské útočníky. Po japonské kapitulaci občanská válka mezi komunisty a Kuomintang vypukla s novým elánem, a v říjnu 1949 síly CHKO obsadil okres Baoan a provincii Guangdong jako celek. V květnu 1950 se hranice Hong Kong byla uzavřena v Shenzhen objevila kontrolní bod, a pro vstup do britské kolonie nyní potřeboval speciální vízum. Ale i přes posílení hranice každý rok desítky tisíc lidí k přesunu do Hong Kongu při hledání lepšího života. V roce 1953, správní centrum kraje byl přesunut z Baoan Shenzhen Nantou. Během kulturní revoluce, region byl pokryt hladem, jsou uzavřeny nebo zničeny chrámy a kostely. V pozdní 1970, Shenzhen byl malé rybářské městečko s počtem obyvatel 30.000.

Začít rychlý rozvoj Shenzhen byl uveden v roce 1979, kdy vůdce Číny, Teng Siao-pching vybral jako místo pro jednu ze zvláštních ekonomických zón v novém rámci tržních reforem (ve stejném Bao’an County byl přejmenován Shenzhen). Kromě důvodů hospodářských reforem Shenzhen pak považují orgány ČLR jako „čínské reakce na Hong Kong“, otázka převodu je z moci britské koruny ještě nebyla definitivně vyřešena. Zpočátku, v lednu 1979 čínské státní China Merchants přilákat Hong Kong podnikatelé se sídlem v Shekou (Nanshan) průmyslové zóny, av březnu 1980 ústřední vláda oficiálně schválila zřízení Shenzhen SEZ (první v Číně). Od roku 1980 do roku 1999 nárůst hrubého domácího produktu v Shenzhenu v průměru o 31%, vývoz se zvýšil v průměru o 42% ročně. V říjnu 1999 se poprvé konal v Shenzhen Čína High-Tech veletrhu, který se stal od té doby každý rok. V roce 2000, hrubý domácí produkt na město o 20 miliard dolarů. To bylo o 14% více než v předchozím roce, a byl na šestém místě v zemi. Od 12 do 23 srpna 2011 ve městě Shenzhen koná XXVI letní Univerziáda, otevření, které město mělo velký upgrade a rozšíření celé infrastruktury. Předpokládá se, že od 23 to 29 července 2017 se bude konat v Shenzhen XIX Mezinárodní botanický kongres.

Comments are closed.