Letenky do Shannon

Shannon,
Mezinárodní letiště „Shannon“ (HDI Aerfort na Sionainne.) – Jeden z hlavních letišť v Irsku, který se nachází v hrabství Clare, 24 km jižně od města Ennis. Ročně obdrží více než 3 miliony cestujících.
Letiště bylo založeno v roce 1936 v ústí řeky Shannon, dříve mokřadů. V roce 1942, výstavba vzletových a přistávacích drah a terminálů byly dokončeny, a Shannon vzal první vojenská letadla.

Po druhé světové válce letišti, mnoho letecké společnosti začal pracovat v Evropě a Severní Americe. První transatlantický let New York – Shannon byl vyroben 16.září 1945. V následujících letech, letiště došlo ke zvýšení osobní dopravy. On se stal důležitým bodem pro doplňování paliva mezi oběma kontinenty. V roce 1947, letiště otevřel první svobodné pásmo Duty Free.

V roce 1960, došlo ke snížení dopravy vzhledem k vývoji proudového letadla, který je schopen přes Atlantik bez doplňování paliva. Proto, aby zachovat ekonomickou životaschopnost letiště, byl převeden do vedení státního podniku Aer Rianta. Ve stejném roce se počet cestujících zvýšil na 460.000. Man.

S příchodem 747 v Shannon postaven nový terminál pro cestující, který vzal jeho první let v dubnu 1971. Nicméně, v roce 1974, ceny pro tryskové pohonné hmoty a na letiště opět začalo docházet s ekonomickými problémy, vyhnout pouze díky velké smlouvy s Aeroflot. Sovětská letecká společnost vyřešil problém s palivem a počet letů se zvýšil z 240 v roce 1980 na 2,000 v roce 1991, a osobní doprava o 250 tis. Man.

Rack USA imigrační úředníci na letišti v Shannon
V roce 1990, s kolapsem Sovětského svazu snížila počet letů z Ruska, a Spojené státy dvoustranná dohoda byla revidována směrem dolů na počet letadel, která zastavit na Shannon. Teprve na konci roku 1990, a to díky rozvoji cestovního ruchu, letiště byl schopen ukázat pozitivní vývoj. V roce 2000, roční osobní doprava dosáhl 2,2 milionů lidí, zatímco v Shannon otevřel nový terminál stálo 40 milionů irských liber.

Technické údaje,
V současné době Letiště má 40 odbavovacích přepážek, zavazadla pásy 5 a 40 stání pro letadla a parkoviště pro 5000 automobilů.

V roce 1986, americký imigrační služba otevřela kancelář v Shannon, šetřící cestující z průchodu postupů potřebných při příjezdu do Ameriky. V roce 2008, letiště založena zemědělská inspekce pro kontrolu kvality potravinářských výrobků.
Letenky do do Shannon na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Shannon na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek do Shannon na a airticketporal.com.

Comments are closed.