Letenky do Severní Ameriky

Severní Amerika,
Kanada
Mexiko
USA
jeden ze šesti kontinentů planety Země, která se nachází v severní západní polokouli.

Oblast Severní Ameriky bez ostrovy – 20360000 km², se na ostrovech 24250000 km². K ostrovy Severní Americe Grónska (2.176.000 sq km), Kanadské arktické souostroví, Západní Indii, na Aleutských ostrovech a další.

Počet obyvatel Severní Ameriky je více než 500 milionů lidí, což představuje 7% světové populace. V rámci severoamerického kontinentu jsou často izolovány oblast zahrnující Spojené státy, Kanada, Grónsko, Bahamy a Bermudy.
Etymologie [editovat | editovat wiki text]
Hlavní článek: Dějiny Severní Ameriky
Předpokládá se, že Amerika byla pojmenována po Amerigo Vespucci italský cestovatel německých kartografů Martin Waldseemüller a Matthias Ringmannom. Vespucci, který prozkoumal Jižní Ameriky mezi 1497 a 1502 rok, byl prvním Evropanem, který předpokládá, že Amerika – to není východ Indie a nové neznámé kontinent. V 1507 Valdzemyuller nakreslil mapu světa, kde se udeřil název „Ameriku“ na jihoamerickém kontinentu v oblasti současného Brazílie. Vysvětlil název knihy Cosmographiae Introductio, připojené na mapu:

Dnes se tyto části světa (Evropa, Afrika a Asie) plně vyšetřeny, a čtvrtá část světa Amerigo Vespucci objevil. A jak Evropa a Asie jsou pojmenovány po ženách, nevidím žádné překážky pro to, co se nazývají tento nový obor Amerigo, Země Amerigo, nebo v Americe, za moudrého muže, který ji objevil.

Později, když se objevil na mapě Severní Ameriky, tento název se rozšířil do ní: v roce 1538 Gerhard Mercator použil místního jména „Amerika“, se odkazovat na celé západní polokouli mapě světa.

Někteří vědci tvrdí, že i když to nebylo voláno jménem pozemku otevřené (kromě Royals), takže teorie o původu jména Amerigo Vespucci je kontroverzní. Alfred Hudd navrhl v roce 1908 teorii, že kontinent je pojmenován po velšský obchodník Richard America z Bristolu, který je věřil, že financoval výpravu Johna Cabot, kdo objevil Newfoundland v 1497. Další hypotézou je, že Amerika byla pojmenována po španělských námořníků s starověké jméno vizigótského Amairik. Také tam je verze, že název „America“ ​​má kořeny v indické jazyky.

Severní Amerika omývá Tichý oceán na západě do Beringova moře, zálivu Aljašky a Kalifornie, na východě Atlantským oceánem moře Labrador, Karibiku, v zálivu svatého Vavřince a Mexika, na sever – Severní ledový oceán na mořích Beaufort, Baffin, Grónsko a Hudson Bay.

Na západě je oddělen od Eurasie Beringovu úžinu. Z jihu, oddělené Panamskou šíji v Jižní Americe.

Struktura Severní Ameriky zahrnuje také četné ostrovy

North Point – Cape Murchison Mys, 71 ° 50 ‚. w. 94 ° 45 ‚s. d. (G) (O)
Nejjižnější bod – Cape Maryata, 7 ° 12 ‚. w. 80 ° 52 ‚s. d. (G) (O)
West Point – Cape Prince of Wales, 65 ° 35 ‚s. w. 168 ° 05 ‚s. d. (G) (O)
East Point – Cape St. Charles (angl.), 52 ° 24 ‚s. w. 55 ° 40 ‚s. d. (G) (O)
Délka Severní Ameriky od severu k jihu a 66 °, nebo 7326 km, a délka od východu na západ je 102 °, nebo asi 4700 km.
Letenky do severní ameriky na airticketportal.com. Nabídk akčních letenek do severní ameriky na airticketportal.com. Nabídka ubytování v severní americe na airticketportal.com

Comments are closed.