Letenky do Seattle

Seattle (angl. Seattle, také dochází, Seattle, Seattle, Siatl) – největší město na severozápadě Spojených států a státu Washington zejména, hlavní mořský přístav. Město je administrativním centrem King County. Nachází se mezi Puget (nar. Puget Sound) a Lake Washington.

První evropské osídlení na místě v Seattlu byl založen 13.listopadu 1851 se skupina Arthur Denny (angl. Arthur Denny) a vyzvala New York Alki (angl. New-York Alki), který ostře překládá Chinook nářečí jako „budoucnost v New Yorku.“ V roce 1853, David „Doc“ Maynard navrhl, že hlavní osada být přejmenován v Seattlu, na počest vůdce místních kmenů a Suquamish duvamish.

Podle oficiálních údajů finančního odboru Washingtonu, podle dubnu 1. 2010 město je domovem 612.000 lidí. [3]

Od 1869 město bylo neoficiální přezdívku „královna City“, nebo spíše „Queen City“ (angl. Queen City), který je odvozen od „královna měst Pacifiku,“ to je tak pojmenovaný Seattle do Portlandu realitní kancelář [4], ale v roce 1982 King County úředníci (ke které patří, a Seattle), držel oficiální soutěž o neoficiální přezdívku, což má za následek vybraného titulu „Emerald City“. Ostatní přezdívky Seattle jsou „Brána na Aljašku“, „City Rains“ a „Jet City“ (díky firmy Boeing). S angličtinou správný název obyvatel Seattle lze přeložit jako „sietlity.“

Seattle je známý pro mnoho úspěchů, včetně následujících: rodištěm stylu grunge [5], kultura spotřeby kávy (mnoho Americká káva síť byla založena v Seattlu), vysoká úroveň vzdělanosti populace (více než 51% populace v Seattlu mít vyšší vzdělání). Také spojena se jménem Seattle celebrit, jako Jimi Hendrix, Bill Gates, Kurt Cobain, Bruce Lee, Mark Arm, Layne Staley, Christopher Knab, Eddie Vedder, Chris Cornell, Jeremy Enigk, Newell et al.

Comments are closed.