Letenky do Saskatoon

Saskatoon,
největší město v kanadské provincii Saskatchewan.

Město bylo založeno v roce 1882 v centrální části moderní Saskatchewan v nadmořské výšce 480 metrů nad mořem, John Lake dostal své jméno na počest ovoce Saskatoon Berry – jeden z typů irgi, který je široce nalezené v provincii.

Jeho populace je 222.200. Lidé (2011), je pětina všech obyvatel provincie Saskatchewan. Mezi kanadských měst Saskatoon zaujímá 23. místo, Metropolis (260.6 tl.) – 17. místo. Město má velkou ukrajinskou komunitu. Populace Saskatoon se ukrajinského původu byl 34,3%.

Klima v Saskatoon, stejně jako v celé Saskatchewan, kontinentální. Absolutní hodnoty – od -50 ° C do +41 ° C Srážení je asi 350 mm, v zimě – v podobě sněhu, v létě – v podobě deště. Vítr síly v plochém prérii.

Vzhledem k tuhé zimy v severní Americe slangu „Saskatoon“ se vztahuje na intenzivní zima, vystřízlivění.
Saskatoon ekonomika JE založena na Zpracování uranu, obecných kovů a potaše. Město JE sídlem jedne z největších Světových spolecnosti pro výrobu draselných hnojiv Potash Corporation – of Saskatchewan.

Vzhledem k Tomu, vzdělání JE největší University of Saskatchewan.
Název Saskatoon [in Cree: sâskwatôn, „Saskatoon“ nebo locatives: misâskwatôminihk, lit: „u Saskatoon Berry“, misâskwatôminiskâhk, „v místě mnoha Saskatoon bobulí“, mînisihk „v Berry“] pochází z Cree neživé podstatné jméno misâskwatômina „Saskatoon bobule“, který se odkazuje na sladké, fialové zbarvené bobule, která roste v oblasti. To je také populárně popisován jako „Bridge City“, pro jeho 8 přeplavby řeky.

V roce 1882, Toronto-založil Temperance Kolonizace společnost byla udělena 21 částí pozemků tažných Saskatchewan River South, mezi tím, co je nyní Warman a Dundurn. Cílem této skupiny bylo, aby se vyhnuli obchod s lihovinami v tomto městě a nastavení A „suché“ komunita v oblasti Prairie. Následující rok osadníci, vedl John Nielson jezera, přišel na pozemku čeho je nyní Saskatoon a založila první trvalé osídlení.Osadníci cestovaly po železnici z Ontario na Moose Jaw a pak dokončil finální úsek přes kočáře taženém vozíku, po kterou železniční měl přesto být dokončen do Saskatoon.

V roce 1885 Northwest povstání ovlivněn malou komunitu v mnoha různými způsoby. Chief Whitecap a Charles Trottier prošel dnešního areálu univerzity na jejich cestě k připojit Louis Riel ozbrojených sil na Batoche, Saskatchewan. Po bojích u bitvy Fish Creek, a bitva Batoche, zraněný Kanadští vojáci zotavil na Marr bydliště, která má dnes historickou památkou. Několik zemřel v péči, a byli pohřbeni v Pioneer hřbitově v blízkosti výstaviště.

Město charta pro západní straně řeky byl získán v roce 1903 (Nutana se stala obec v tomto roce). V roce 1906 se stal Saskatoon město s počtem obyvatel 4500, který zahrnoval společenství Saskatoon, Riversdale a Nutana. V roce 1955 Montgomery Place a v roce 1956 sousední město Sutherland byl připojen na rychle rostoucí města Saskatoon.
Ekonomika Saskatoon bylo spojeno s potaše, olejem a zemědělství (zejména pšenice), což vede k moniker „POW město“. Různé obilí, dobytek, ropa a zemní plyn, potaš, uran, zlato, diamant, uhlí a jejich spin off odvětví pohonných hmot hospodářství. Svět je největší veřejně obchodované uranu společnost Cameco, a největším světovým producentem potaš, PotashCorp, mají sídlo podniků v Saskatoon. Saskatoon je také novým domovem Diamonds BHP Billiton a Speciální zboží obchodní jednotky. Téměř dvě třetiny světových vymahatelných potaše zásob se nachází v regionu Saskatoon. Inovace Place založena v roce 1980 sdružuje téměř 150 zemědělství, informační technologie, a životního prostředí, vědy o životě a zemědělských biotechnologického průmyslu v science park nebo technologického parku nastavení. Saskatoon je také domov pro kanadské Light Source, Kanada je národní synchrotron zařízení.

Další z Saskatoon přezdívek, „Hub City“, odkazuje na své ideální centrální poloze v Kanadě pro distribuci a logistiku. Saskatoon John G. Diefenbaker International Airport s 105,620 pohybů letadel v roce 2008 byl uveden jako 19. nejrušnější letiště v Kanadě, 12. nejzaměstnanější v osobní dopravě.

Saskatoon je také známý jako „Bridge City“ nebo „město mostů“, protože jeho množství mostů, které procházejí přes řeku Saskatchewan, která rozděluje město.

Saskatoon vyvíjí jižní Central Business District, nebo blok 146, který se nazývá přistávacího projektu River. plánování Dlouhý dolet je v plném proudu pro očekávané městské populace 325,000 od 2028 (2011 MXD zprávy).

Saskatoon se očekává, že vidět růst 4,2 procenta hrubého domácího produktu za rok 2012. Město viděl nárůst o 3,4% v roce 2004, nárůst 5,1% v roce 2005 a nárůst o 2,8% v roce 2006. Saskatoon koná v Kanadě č 1 hospodářský růst bod pro Kanadu v roce 2005, podle Conference Board Kanady. Conference Board opět předpověděl, město by hodnotit nejprve pro ekonomický růst v roce 2012, ukazuje míru růstu ve výši 4,2%. Saskatoon Regionální Hospodářská Development Authority (Sreda) také byl zařazen mezi deset nejlepších kanadských organizací hospodářského rozvoje časopis Site Selection.

Pike Lake a blackstrap Provincial Park jsou 40 km (25 mi) na jih od města. Blackstrap Park je často využíván pro školní výlety. Batoche se nachází 90 km (56 mil) severně od města.
Saskatoon leží na dlouhém pásu bohaté, draselné černozem ve střední-jižní Saskatchewan a je nalezen v park osiky biome. Nedostatek okolní hornatou topografii dá městu relativně plochý mřížky, ačkoli město dělá rozrůstání v průběhu několika kopců a do několika údolí. Nejnižší bod ve městě je řeka, zatímco nejvyšší bod je sporný mezi předměstí Sutherland na východní straně a Silverwood-River Heights oblastech města severním konci. Saskatoon, na průřezu od západu na východ, má všeobecný pokles v nadmořské výšce míří směrem k řece, a na východním břehu řeky, terén je většinou na úrovni až za městem, kde to začíná klesat ve výšce znovu.

Saskatoon je rozdělen na východní a západní straně od Saskatchewan řeky jižní. To je pak rozdělena do příměstských oblastech rozvoje (SDA), které se skládají z čtvrtí. Street adresy jsou vymezeny na sever a na jih (pro cest zarovnaných v těchto směrech) a podobné východ a západ (pouliční zarovnaných v těchto směrech). Západně od řeky demarkační linie pro Severní a Jižní adres je 22. ulice, zatímco na východ a západ jsou rozděleny podle Idylwyld disku (na sever od 20. ulice) a třídy A (na jih od 20.). Na východní straně, Lorne Avenue vymezuje na východ a na západ, zatímco Aird Street označuje severní / jižní hranice, s výjimkou Sutherland komunitě, kde samostatné východ / západ vymezení koná s Central Avenue jako hranice (tam je, nicméně, žádný samostatný sever / jižní předěl).
Saskatoon je v park osiky biom a je v přípravcích na mrazuvzdornost zóny 2b. [26] Jeho klimatické pásmo je vlhký kontinentální (Köppen klasifikace podnebí DFB).

Město má čtyři zřetelné sezóny. Saskatoon vidí pouze 353 mm (13,9 palce) srážení na rok v průměru, se v létě bytí nejmokřejší období. Saskatoon je slunečnější než průměr v Kanadě jako výsledek, v průměru 2,268 hodin slunečního svitu ročně jasný. Extrémní teploty jsou obvykle doprovázeny pod průměrnou úrovní vlhkosti. Bouřky jsou běžné v letních měsících a může být závažná s přívalové deště, krupobití, silné větry, intenzivní blesk a na vzácné příležitosti, tornáda. Mráz bez vegetační období trvá od 21. května do 15. září,, ale kvůli Saskatoon je severnímu umístění, škodlivé mrazy došlo až v červnu 14 a znovu již v srpnu.

Nejnižší teplota někdy nahrávala ve městě Saskatoon byla -50 ° C (-58 ° F), v roce 1893. Nejnižší vítr ochladit někdy zaznamenávala byl -60,9. Nejvyšší teplota někdy nahrávala v Saskatoon byla 40,6 ° C (105,1 ° F) 5. června 1988. V samém konci července a začátkem srpna se denní teplota vrcholy při 25,6 ° C (78,1 ° F) na letišti.

Dále jen „Blizzard roku 2007“ popsal mnoho rezidentů, a to to nejhorší, co viděl a ochromily město s nízkou viditelností, extrémnímu chladu a velkému objemu sněhu.Rychlost vzrostl na více než 90 km / h (56 mph) a Odhaduje 25 cm (9,8 palců) sněhu spadl po celý den. Mnozí obyvatelé oblasti uchýlil přes noc v oblasti pracovních míst, nákupní centra, nemocnice a univerzity.

Comments are closed.