Letenky do San Juan

San Juan,
hlavní a největší město Puerto Rico. Podle sčítání lidu 2000, tam žil muž 433.373, což je 42. největší město pod kontrolou Spojených států. San Juan byla založena španělskými kolonisty v roce 1521, který ji volal Ciudad de Puerto Rico (Puerto Rico City). To je nejen nejstarší město v Puerto Rico, ale také nejstarší město založené Evropany v USA, dokonce starší než St. Augustine na Floridě. Hlavní město Puerto Rico – téměř nejstarší město (na 2. místě za Santo Domingo v Dominikánské republice), evropští kolonisté v Americe. V San Juan, tam je několik historických budov; nejpozoruhodnější patří Fort San Felipe del Morro (Spanish Fort San Felipe del Morro.) a Fort San Cristobal (Spanish Fort San Cristobal.), stejně jako La Fortaleza (španělská La Fortaleza.) – největší neustále používá v Severní a Jižní Americe výkonný zámek.

V současné době, San Juan je jedním z nejdůležitějších přístavů], průmyslové, finanční, kulturní a turistické centrum města Puerto Rico. Počet obyvatel metropole, včetně San Juan a obce Bayyamon (App. BAYAMON), Guaynabo (App. GUAYNABO), Catania (App. Cataño), Canovanas (App. Canovanas), Caguas (App. Caguas), Toa Alta (App. Toa ., alta), Toa Baja (App Toa Baja), Karolína (španělsky Carolina) a Trujillo Alto (Spanish Trujillo Alto), asi 2 miliony lidí. – asi polovina populace Puerto Rico žije a pracuje v této oblasti. V tomto městě bylo mnoho významných sportovních akcí, včetně Panamerické hry v roce 1979, Střední Ameriky a Karibiku hry, 1966 World Baseball Classic a Karibiku série v roce 2006.
Historie,
San Juan – jedna z nejstarších evropských osídlení v Novém světě. V roce 1508, Juan Ponce de León založil osadu Kaparra (pojmenovaný na počest provincii Cáceres ve Španělsku, kde se narodil v tehdejším guvernérem území v karibské oblasti Španělsko Nicolas de Ovanda), který je nyní známý jako místo GUAYNABO Pueblo Viejo západně od současného metropolitní San -Huana. O rok později, kolonie byl přesunut na místo, pak volal Puerto Rico (ve španělštině – „bohatý přístav“ nebo „dobré portu“), protože jeho geografické podobnosti s Gran Canaria na Kanárských ostrovech. V roce 1521, nová kolonie dostal oficiální název, San Juan Bautista de Puerto Rico, na počest Jana Křtitele, pokračovat v tradici pojmenování města a oficiální název a jméno, které Kryštof Kolumbus byl původně daný ostrov.

San Felipe del Morro
Nejednoznačné použití San Juan Bautista a Puerto Rico pro pojmenování a ostrovy, a město vedlo k přeskupení v praktickém využití místních obyvatel: 1746, město (Puerto Rico) se stal název celého ostrova, zatímco název ostrova (San Juan Bautista) se stal název města.

San Juan jako kolonie španělské Říše použít kupce a vojenské lodě plující ze Španělska jako první zastávce v Americe. Protože jeho výtečnosti v Karibiku vybudovala síť opevnění na ochranu přepravu zlata a stříbra z Nového světa do Evropy. Vzhledem k bohaté provozu, San Juan se stal terčem cizích mocností.

Město svědkem útoky Britů, pod vedením sira Francise Drakea v roce 1595 a George Clifford, hrabě z Cumberland, v 1598. Dělostřelecká tvrz ve městě San Juan, El Morro, odrazil útok Drake; Nicméně, Clifford podařilo přistát jeho vojska a obléhat město.O několik měsíců později britská okupace Clifford byl nucen opustit obležení, když jeho vojáci začali trpět únavou a nemocí. V roce 1625 bylo město vyhozen holandskými vojáky, v čele s Baudouin Hendrix, ale El Morro odolal útoku a nebyla přijata. Britové zaútočili opět v roce 1797, během francouzských revolučních válek, se sirem Ralph Abercromby (který právě vyhrál Trinidad). Jeho armáda oblehl město, ale byl poražen a byl nucen ustoupit, protože Puerto Rican posílení se zdála být vytrvalejší než Trinidadian. Různé události a okolnosti, včetně liberalizovaného obchodu se Španělskem, objev ostrova pro přistěhovalce, jako přímý důsledek královské vyhlášky 1815 a koloniální revoluce vedla k rozšíření San Juan Puerto Rican a dalších kolonií v pozdní XVIII a na počátku století XIX.

V květnu 1898 lodí amerického námořnictva, včetně USS Detroitu, USS Indiana, USS New York, USS Amfitrité, USS Terror a USS Montgomery, pod vedením Rear admirál William T. Sampson bombardováni San Juan během španělsko-americké válka, i když město nebylo obsazeno. 25. července generál Nelson A. Miles přistál v Guanica (jihovýchodně od Puerto Rico) s 3300 vojáky a zachytil ostrov bez většího odporu. Španělsko postoupilo ostrov Spojených států později ve stejném roce podepsání Pařížské mír.
Fort San Cristobal
Camp Las Casas, který se nachází v okrese Santurce, sloužil jako hlavní výcvikový tábor pro Portorika vojáky před první světovou válkou a druhé světové války; Většina lidí se vlak tam, byly zjištěny v 65. pěšího pluku americké armády. Tento pluk provozuje od roku 1898, a nyní provozuje ji. Camp Las Casas byl nakonec uzavřen, a v roce 1950 v bývalém místě byl postaven Residencial Fray Bartolomé de Las Casas, veřejný Komplex budov.

Poručík Teofilo Marxuach (vysloužilý podplukovník), narozen v Arroyo, Puerto Rico, byl zodpovědný za první snímek amerických vojáků během první světové války, když nařídil „Porto Rico pluk pěšího“ Odenwald zve otevřený oheň (to, Odenwald), Německá loď, když se snažil plavat ze zálivu San Juan. Tato akce se konala 06.4.1917, v den, kdy Spojené státy deklarovaly válku s Německem.

Comments are closed.