Letenky do San Jose

San Jose,
hlavní a největší město Kostariky.Správním střediskem provincie San Jose. San Jose se nachází v centru země, na náhorní plošině, která se tyčí v nadmořské výšce kolem 1170 m nad mořem.Počet obyvatel kantonu San Jose 350.000 obyvatel (2008): v druhé polovině XX století městské obyvatelstvo rychle rostla,. Více v roce 1950 populace města počítala jen 86.900 lidí. Aglomerace San Jose přesahuje kantonu (angl.) Rusky., Jeho populace více než 1 milion lidí.

90 km severozápadně od největší vnitrozemské jezero v Kostarice – Arenal.
Historie,
Osídlení v oblasti známé jako La Boca del Monte (španělsky. La Boca del Monte), byla založena v roce 1737 vyloučen z koloniálního hlavního města Cartago pašeráků. Nová dohoda byla sjednotit různorodé Ussery údolní osadníky do jedné farnosti, za které v roce 1740 byl postaven kostel svatého Josefa.Obec postrádal pitné vody a stala se pomalu, se situace změnila jen s otevřením tabákové továrny v Kostarice, což přispělo k časnému urbanizace.

Až 1824 San Jose zůstal malou vesnici. V tomto roce se poprvé zvolen hlavou státu, liberální Juan Fernandez Mora, rozhodl se pohybovat vládu Kostariky ze staré španělské koloniální hlavní město Cartago a vybudovat nové město. Rychle rostl nový kapitál San Jose, rozšiřuje v Central Valley. Vzhledem k tomu, že město bylo založeno koncem v San Jose trochu španělské koloniální architektury, která je vlastní jiných jihoamerických metropolí. 09.08.1884 San Jose se stal prvním městem v Latinské Americe, osvětlený elektřinou.

Klima,
San Jose má sub-rovníkové klima, měkčené výšku města (1170 m). Tam je dlouhá období dešťů v druhé polovině dubna a první polovině listopadu a krátké období sucha od prosince do března, během níž srážek je vzácný, ale stále klesat. Také během období dešťů je nevyslovený „období sucha“ v červenci, kdy množství srážek klesá. To je způsobeno odstraněním Slunce na obratníkem raka, jako San Jose stále je přesně na rovníku ne.

Comments are closed.