Letenky do San Francisco

San Francisco,
město a okres ve státě Kalifornie, USA, pojmenoval podle katolické světce (ve španělském San), František z Assisi. Počet obyvatel v roce 2010 bylo 815.358 lidí, je čtvrtým nejlidnatějším městem v Kalifornii a dvanáctá ve Spojených státech. Oblast San Francisco je 600,6 km2, z toho pozemek – 121,4 km2 vody – 479,2 km2. San Francisco se nachází na severním cípu San Francisca poloostrov. Většina z jeho historie je to nejlidnatější a důležité město San Francisco Bay Area.

V roce 1776, Španělé usadili na pobřeží poloostrova, postavili pevnost u Golden Gate úžiny a založil misi, na počest svatého Františka. Se objevil se svým malým městečku Yerba Buena (Spanish Yerba Buena, viz EN:.. Yerba Buena). V roce 1848, díky Kalifornie zlaté horečky, město začalo rychle růst. Ve stejném roce byl přejmenován San Francisco. Po ničivém zemětřesení a požáru v roce 1906, město bylo rychle a téměř kompletně přestavěna.

San Francisco je svět turistickou destinací, známý pro své letní studené mlhy, strmé kopce a kombinaci viktoriánské a moderní architektury. Mezi zajímavosti města patří most „Zlatá brána“, Alcatraz, systém lanovky, Coit Tower, a Chinatown.
Před-koloniální historie,

Z asi 10 000 až 20 000 roky před příchodem Evropanů, poloostrov San Francisca usadil indiány. Když Evropané přišli v oblasti, našli kmen Olona (přeloženo z Inda – „západních lidí“), kteří zde žili od roku 8000 před naším letopočtem do počátku XIX století. Jejich tábor byl umístěn na pobřeží Big Sur.

Příchod Evropanů,

Posláním svatého Františka z Assisi
Španělská výzkumný tým vedený Gaspar de Portula přišel 02.11.1769, to byla první dokumentovaný návštěva San Francisco Bay Area, celá pobřežní oblast byla prezentována jako součást pozemku Nového Španělska. 7 rok později Španělé založili misi svatého Františka z Assisi (jeho druhé jméno – Mission Dolores), který byl pod rouškou malé vojenské pevnosti na místě, které je nyní Park Presidio. Název oblasti Rushen Hill (nar Russian Hill. – Russian Hill), který se nachází v centru San Francisca, přišel během zlaté horečky, když zjistil, že osadníci malý pohřebiště na vrcholu kopce. Navzdory tomu, že subjekty nebyly identifikovány, cyrilice nápisy na náhrobcích se domnívají, že je to hrob ruských obchodníků a námořníků, kteří žili ve městě Fort Ross.

Po oznámení Mexika v roce 1821 nezávislost ze Španělska, San Francisco, stejně jako všichni v Kalifornii, byl vlastněn Mexiku. V roce 1835 Angličan William Richardson postavil první velkou evropskou domů, v blízkosti mise, kde je nyní Portsmouth Square. Spolu s guvernérem kolonie Francisco de Haro, vytvořil první plán města a přejmenoval mise svatého Františka z Assisi, volat to Yerba Buena (španělsky. Yerba Buena, prostě dobrá tráva). V roce 1838, podal žádost o velkou část pozemku v Marin County, v roce 1841, Richardson ji přijal a postavil ranč Sausalito. Richardson Bay je jmenován v jeho cti.

Mapa 1888
07.07.1846, během Mexicko-americké válkz, velitel loďstva John D. Sloat navržený zákon o Spojených státech Kalifornie, po 2 dnech se kapitán John B. Montgomery dorazil Yerba Buena. 31.července 1846, v Yerba Buena se zdvojnásobil, počet lidí, kteří přijeli 240 mormoni, kteří se stěhují z východního pobřeží. Přijeli na lodi „Brooklyn“, pod vedením Sama Brenana. O rok později, Yerba Buena byla přejmenována na San Francisco. Město a všichni Kalifornie se stala oficiálním US díky smlouva z Guadalupe Hidalgo, který skončil na mexicko-americká válka.

První z řady opatření ke změně životního prostředí v San Franciscu, byl vyčerpávající bažiny na rozšíření území ve výstavbě. Moderní centrum města bylo postaveno na staré Bay Yerba Buena sušených na příkaz guvernéra Stephen Watts Kearny v roce 1847.

Gold Rush,
California Gold Rush, která byla zahájena v roce 1848, způsobil obrovský nárůst počtu lidí ve městě. Od ledna 1848 do prosince 1849 se počet obyvatel San Francisca se zvýšil z 1000 na 25.000 lidí. Rychlý růst pokračoval po dobu 50 let, nové Komstokskie ložiska stříbra v Nevadě pobídl novou vlnu přistěhovalců. Plán rozvoje města nebyl připraven na tak dramatický nárůst počtu obyvatel, takže město mělo větší problémy s dopravou v úzkých uličkách, s nímž bojuje dnes. San Francisco se stal největším městem na západ od řeky Mississippi v roce 1920, je největší město v Los Angeles.

San Francisco 1855
Během zlatá horečka města přišlo mnoho čínských dělníků pro práci v zlatých dolech, a v budoucnu pracovat na transkontinentální železnice. Čínská čtvrť byla a zůstává jedním z největších v zemi. Jedna pětina obyvatel San Francisca – Číňanů, je to jeden z největších čínské komunity na světě. Gold Rush slíbil mnoho dobrých výroby, takže město začalo objevovat bohaté a slavné bankéřů, architekty, kapitáni a majitelé dolů, jako Charlsie Cocker, Mark Hopkins, Colins P. Huntington a Leland Stanford. Rychle začal budovat své zámcích čtvrti Nob Hill, nyní mnoho z těchto struktur se staly známé hotely ve městě San Francisco (Mark Hopkins Hotel a Hotel Huntington). Mnoho občanů vyzvala orgány, aby více pracovních míst, takže období „velkého přistěhovalectví“ existuje mnoho nových firem, které se později stala všeobecně známo – oděvní společnost – Levi Strauss & Co., společnost, která vyrábí čokoláda – Ghirardelli Bank a Wells Fargo.

Stejně jako v mnoha horských městech byl nestabilní sociální klima na začátku San Francisku. Tato situace způsobila velký rozruch v americkém Senátu, a řadu zákonů kompromisu 1850 vyvolal spory motivovaných problém „špatné práce.“ V roce 1851 a poté v roce 1856 byla založena „strážce“, který bojoval proti zločinu a korupci ve vládních kruzích a násilí proti přistěhovalcům, ale možná to výbor vytvořil více než nezákonné zabránit. Je to populární hnutí mezi lidmi lynčován 12 lidí unesli stovky irských členů vlády a přinutit k odstoupení oficiálně volené představitele města. Twice „Vigilante“ zastavil použití síly, a pak se rozhodl, že město „vyčistit“. Výbor později se zaměřil na imigranty z Číny, vytváří hodně neklidu v oblasti Čínská čtvrť, která vedla k vytvoření práva oslabení čínské imigrace do Spojených států, snížením počtu přistěhovalců povolených do města. „Čínský zákon o přistěhovalectví“ byl přijat v roce 1882 a zrušeno až v roce 1943.

Market Street
City of San Francisco bylo centrem kraje v San Francisku od 1849 do 1856. Ale vzhledem k tomu, že počet obyvatel města bylo značně nepřiměřená ve vztahu k počtu obyvatel všech okresech, státní vláda se rozhodla rozdělit okres Kalifornie. Border prošel špičce San Francisca poloostrov, jen severně od San Bruno Mountain. Vše, co je na jih od linie, se stal novou San Mateo County, s centrem v Redwood City, a všechno na sever, se stal spolupracovníkem nové město, kraj San Francisco.

Na podzim roku 1855 v San Franciscu přišel na loď, na palubě, z nichž byli uprchlíci z Dálného východu, území, na něž se vztahuje epidemie cholery. Stejně jako během zlaté horečky, růst počtu obyvatel výrazně před rozvoje infrastruktury, včetně hygieny, tak vážná epidemie cholery se stala problémem číslo jedna. Vyřešit problém Milosrdných sester pomáhali, pracovali v první nemocnici v okrese San Franciscu, ale v roce 1857 otevřeli novou bezplatnou nemocnici, která působí dodnes. To se nachází na ulici Stenian.

Comments are closed.