Letenky do San Diego

San Diego,
město na jihozápadě Spojených států na pobřeží Tichého oceánu nedaleko hranic s Mexikem, administrativní centrum San Diego County v Kalifornii.

Počet obyvatel 1,3 milionu obyvatel (2005), s předměstí 2900000, počet obyvatel San Diego v druhém státě po Los Angeles a osmý ve Spojených státech.

Město je hlavní základna amerického námořnictva v Pacifiku.
Geografie,
San Diego se nachází na západním pobřeží hranice USA s Mexikem – od jihu přiléhají mexickém městě Tijuana, na západ – Tichý oceán, na východě – Spurs San Isidro.

Klima,
Průměrná roční teplota – 17,6 ° C
Průměrná rychlost větru – 2,7 m / s
Relativní vlhkost 71% vzduchu.
V XVI století ve městě San Diego žil Indové kumeyay. První Evropan, který přišel do San Diego Bay, byl Juan Rodríguez Cabrillo, který volal na přístav San Miguel. V listopadu 1602 Sebastián Vizcaíno zkoumal přístav a dal mu jeho současný název, k poctě sv Diego Alkalayskogo. V roce 1769, Gaspar Portola zde založil pevnost, a františkáni, pod velením Junipero Serra založil misi, která má 1797 činily téměř patnáct set konvertity. Po přijetí nezávislosti Mexika v roce 1823, mise dostala do vlády. Po Mexičana-americká válka, San Diego na základě smlouvy o Guadalupe Hidalgo, spolu s Kalifornie byl připojen do Spojených států.
Port of San Diego řídí námořní operace San Diego přístav. Lodě priletu a odletu z přístavního terminálu v San Diegu v Bee ulici. V zimě, přístav San Diego – výletní lodě domovského přístavu v Carnival Cruise Lines, Royal Caribbean, Holland America a Celebrity Cruises. Nový terminál výletní loď na lavici obžalovaných Broadwayi je naplánován se otevřít v roce 2010.

San Diego je „National Steel a loďařské společnosti“ (NASSCO), největší závod na západním pobřeží Spojených států. Rostlina je schopna vyrábět a opravy velkých zaoceánských lodí. Dock výstavba nákladních lodí obchodních a podpůrných plavidel pro US Navy a námořní dopravy, velení, které sloužil od roku 1960.

Panorama ze San Diega.
International Airport City slouží San Diego, také známý jako letiště Lindbergh Field – letiště společného umístění, Nachází se pět kilometrů na severozápad od centrální obchodní čtvrti v San Diego (CA), a 32 km severně od státní hranice United státy s Mexikem.

Ze všech letištích s jednou přistávací dráhy letiště San Diego je nejrušnější komerční letiště v USA a druhá na světě po londýnské letiště Gatwick. Každý den v San Diegu dělá asi 600 vzletů a přistání letadel a slouží více než 50 milionů cestujících. Podle statistik za rok 2008 využilo služeb letiště 18.125.633 lidí.

Letiště San Diego má nejmenší ze všech velkých letišť v oblasti USA, usadil na 2,67 km² (661 akrů).

Letiště je využíváno leteckou společností Southwest Airlines jako rozbočovač, podle července 2008 hlavní podíl leteckých společností v objemu osobní dopravy letiště následovně: Southwest Airlines – 36,2%, Delta Air Lines – 10,9%, United Airlines / United Express – 10,7% a American Airlines / American Eagle – 10,6%.

Comments are closed.