Letenky do Sacramento

Sacramento,
město na západě Spojených států, na soutoku řeky American v řeky Sacramento, hlavního města státu Kalifornie a Sacramento County, který byl založen v prosinci 1848 John Sutter, Jr. – syn přistěhovalce ze Švýcarska, který založil první bílý osídlení v tento region.
Historie,
Předtím, než Evropská kolonizace údolí řeky oblasti byla obývána indiánských kmenů a naysenany Miwok, zabývající se lovem a sběrem.

V roce 1799 (podle jiných zdrojů – 1808), údolí byl vyšetřován španělský průzkumník Gabriel Moraga. Obdivovat krásu přírody a bohaté, Moraga řekl: „Es como el Sagrado Sacramento!“ (Je to jako svaté dary!), Tedy název této oblasti.

Vláda Mexiku, které je formálně patřil k území, nevěnoval žádnou pozornost k jeho rozvoji. V důsledku toho zde první evropská osada byla založena v roce 1839 se stal přistěhovalec z Liestal John Sutter. Obec, původně nazvaný jednoduše Sutter mlýn v budoucnu dostal jméno New Helvetia (na počest starověké jméno Švýcarska).

Sacramento, 1849
Během Kalifornie „zlaté horečky“, 1849 Sacramento se stal centrem této oblasti horníků. Syn Johna Sutter, John Sutter, Jr., v prosinci 1848 založil novou osadu poblíž přijíždějící horníků, volá ho jménem údolí Sacramento. Nová dohoda byla mnohem úspěšnější než New Helvetia, že poznamenány vztahy mezi starší a mladší Sutter. V roce 1849, na valné hromadě občanů byla přijata městskou listinou, a 27.února 1850 byl schválen California State shromáždění. Během 1850s, Sacramento zažil několik rozsáhlé povodně, požáry a epidemie cholery. Nicméně, vzhledem k strategické poloze města, jeho populace rychle rostla, a 1860 více než 10 000 lidí.

California Zákonodárné shromáždění sešli v různých městech ve státě, včetně v Sacramentu (poprvé – 1864). Tato nestabilita komplikuje práci sboru, a v roce 1879 oznámila trvalou státní kapitál Sacramento.

Město se nachází v údolí řeky Sacramento, na soutoku řeky Sacramento a americkou, v podhůří Sierra Nevada. V průběhu dějin se město záplavy jsou vážnou hrozbou pro jeho obyvatele, takže velká část země na západ od historického centra města Sacramento není postaven (kvůli pravidelné záplavy). Sacramento předměstí táhnou téměř 50 kilometrů na východ, na úpatí pohoří Sierra Nevada, a jen 6 km na západ. Hladina podzemní vody v údolí je poměrně vysoká, v průměru 9 metrů.

Sacramento se nachází v oblasti typické středomořské klima s chladnými, deštivé zimy a horká, suchá léta. Zima a brzy na jaře jsou často vysoce mlhy, zatímco od června do září, město je jedním z nejslunnější ve Spojených státech. V létě, i přes intenzivní teplo dne, noci jsou vždy v pohodě. Občas, asi jednou nebo dvakrát za rok, sníh padá. Časté mrazy.

Comments are closed.