Letenky do Ruska

Rusko,
Moskva
Petrohrad
oficiálně Ruská federace,- země ve východní Evropě a severní Asii. Obyvatelstvo – 146 270 033 lidé. (2015), území – 17125187km2. Umístila na prvním místě ve světě v oblasti a devátým největším počtem obyvatel.

Moskva – hlavní město Ruské federace

Semi-prezidentský systém federální struktury. V květnu 2012 předsednictví získal Vladimir Putin, předseda vlády – Dmitrij Medveděv.

V Ruské federaci se nachází 85 objektů, 46 z nich jsou označovány jako oblasti 22 – Republic, 9 – kraje, 3 – Spolková měst, 4 – autonomní okresy a 1 – autonomní oblast.

Rusko sousedí s devatenácti zemí (největší na světě), včetně dvou částečně uznal, včetně pozemků s těmito zeměmi: Norsko, Finsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Bělorusko, Ukrajina, Gruzie, Abcházie, Jižní Osetie, Ázerbájdžán, Kazachstán, Čína, Severní Korea, Mongolsko, na moři s Tureckem, v Japonsku a ve Spojených státech.

Charakterizuje významné etnické a kulturní rozmanitosti. Most (asi 75%) populace poznat sebe jako ortodoxní, což Rusku zemi s největší pravoslavnou populací na světě.

Podle Světové banky, objem HDP v PPP v roce 2014 činil 3461000000000dolar (24,120 dolarů na osobu). Měna – ruský rubl (průměrná sazba pro 2014-36 rublů za 1 dolar).

Je skvělý výkon a energetickou velmocí – kandidáti velmocí, stálým členem Rady bezpečnosti OSN. Jeden z předních vesmírným národů na světě, vlastní jaderné zbraně a jejich nosiče „dodání.“

Po rozpadu Sovětského svazu na konci roku 1991, Ruská federace byl uznán mezinárodním společenstvím jako právní nástupce Sovětského svazu [19] v oblasti jaderného potenciálu SSSR, zahraniční dluh SSSR, SSSR majetku v zahraničí, stejně jako členství v Radě bezpečnosti OSN. [20] Rusko je v řadě mezinárodních organizací – OSN, OBSE, Rada Evropy, ESAE, SNS, BSEC, CSTO, WTO, WWF, CaCO, SCO, APEC, BRICS, MOV, ISO a další.
Původ jména

První písemná zmínka o termínu „Rosia“ (GK. Ρωσία) ze dne ceredinoy desátém století. To je nalezené ve spisech byzantského císaře Konstantina Porfirogenet „On obřady“ a „o kontrole říše“ jako řeckého jména Ruska. V azbuce napsat slovo, byl poprvé použit v 1387. V XV-XVI století název „Ros (c) hlášení“, byl přidělen do ruských zemí, které nebyly zahrnuty do části Polska a Litvy se spojily do jednoho státu v rámci Moskevského knížectví. Jako Hellenized názvem Rus používal to od Ivana III, a oficiální status získala po svatbě Ivana IV na trůn v roce 1547, kdy se stal stát známý jako ruský oblasti. Podle Petra I. v roce 1721 byl prohlášen za ruskou Říši.

01.09.1917 Rusko byla vyhlášena republika, a od 10.1.1918 byl jmenován RSFSR. Od té doby, se někdy používá název „Ruské federace“ [24]. V letech 1922 až 1991 RSFSR byla součástí Sovětského svazu, který neoficiálně příliš často byl nazýván „ruský“. Po jeho pádu 25. prosince 1991 Ruská federace byla přejmenována na Ruskou federaci.
Semi-prezidentský systém federální struktury. V květnu 2012 předsednictví získal Vladimir Putin, předseda vlády – Dmitrij Medveděv.

V Ruské federaci se nachází 85 objektů, 46 z nich jsou označovány jako oblasti 22 – Republic, 9 – hrany, 3 – Spolková měst, 4 – autonomní okresy a 1 – autonomní oblast.

Rusko sousedí s osmnácti zemí (největší na světě), včetně dvou částečně uznal, včetně pozemků s těmito zeměmi: Norsko, Finsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Bělorusko, Ukrajina, Abcházii, Georgia, Jižní Osetie, Ázerbájdžán, Kazachstán, Čína, Severní Korea, Mongolsko, po moři s Japonskem a Spojenými státy.

Charakterizuje významné etnické a kulturní rozmanitosti. Most (asi 75%) populace poznat sebe jako ortodoxní, což Rusku zemi s největší pravoslavnou populací na světě.

Podle Světové banky, objem HDP v PPP v roce 2014 činil 3461000 mio dolarů (24,120 dolarů na osobu). Měna – ruský rubl (průměrná sazba pro 2014-36 rublů za 1 dolar).

Je skvělý výkon a energetickou velmocí – kandidáti velmocí, stálým členem Rady bezpečnosti OSN. Jeden z předních vesmírným národů na světě, vlastní jaderné zbraně a jejich nosiče „dodání.“
První písemná zmínka o termínu „Rosia“ (GK. Ρωσία) ze dne ceredinoy desátém století. To je nalezené ve spisech byzantského císaře Konstantina Porfirogenet „On obřady“ a „o kontrole říše“ jako řeckého jména Ruska [22]. V azbuce napsat slovo, byl poprvé použit v 1387. V XV-XVI století Hellenized název „Ros (c) hlášení“ byl přidělen do ruských zemí, které nejsou zahrnuty v části Polska a Litvy byly sjednoceny do jednoho státu v rámci Moskevského knížectví. Oficiální status získala po svatbě Ivana IV na trůn v roce 1547, kdy se stal stát známý jako ruský oblasti. Podle Petra I. v roce 1721 byl prohlášen za ruskou Říši.

01.09.1917 Rusko byla vyhlášena republika, a od 10.1.1918 byl jmenován RSFSR. Od té doby, se někdy používá název „Ruské federace“. V letech 1922 až 1991 RSFSR byla součástí Sovětského svazu, který neoficiálně příliš často byl nazýván „ruský“. Po jeho pádu 25. prosince 1991 Ruská federace byla přejmenována na Ruskou federaci.

Podle oficiální pozice Ruské federace, ruský stát, ruských republik, RSFSR, SSSR a Rusko – tutéž stranu bilaterálních vztahů, stejný subjekt mezinárodního práva, nepřestává existovat.

Ruská federace je, spolu s dalšími bývalými republikami, právní nástupce SSSR, a Sovětský svaz – předchůdce Ruské federace. Na druhé straně, SSSR ve výši částečně uznaných mezinárodních závazků je právním nástupcem ruské republiky, vyhlásil zákon o prozatímní vlády z 1. září 1917 a existoval až do listopadu 7 (25.října) v roce 1917. A konečně, Slovenská republika byla právním nástupcem ruské říše. Po vzájemné dohodě se členské státy SNS, bylo rozhodnuto, aby zvážila Ruskou federaci jako právní nástupce Sovětského svazu se všemi jeho důsledky: přechodu do Ruské federace, stálé křeslo v Radě bezpečnosti OSN o uznání statusu Ruské federace jadernou ve smyslu Smlouvy o nešíření jaderných zbraní 1968. Ruská federace je také nástupcem mezinárodních závazků Ruské říše a Ruskou republikou, které byly uznány SSSR, stejně jako v rámci povinnosti ruské říše, který Rusko souhlasilo, aby se na dobrovolné bázi.

V Rusku je na světě nejstarší park neanthropines -. Kostenki (Markina Gora) v oblasti Voroněže (. Před 50 tisíci lety) Russell, neanthropines tvořil první archeologická kultura neanthropines -. Kostёnkovsko-streletskaya kulturu (50-30.000 před lety … Parkování: Markina Gora, 44 – 34.000 BC e, Voroněž region, Eliseevich, 35 – 25.000 BC e, Bryansk region, Sungiru [39], 28-20… tisíc, BC. e., Vladimir region, a další.). Její genetická dědic kostёnkovsko-Avdijivka Kultura dosuschestvovavshaya do mezolitu. Tato kultura je zahrnuto parkovací Gagarin [40], 22 – 21.000 Bc.. e, Lipetsk region.; Zaraysk, 22 – 21.000. BC. e, Moskevská oblast.; Avdeevo, 22 – 21.000. BC. e, Kursk region.; Yudinovo, 14-13000, BC. e, Bryansk region, a další antropologická typ člověka. -. bělochy.

V 552-745 rok v ruském území obsadil státní tribal aliance Turcuts – Turk říše. V polovině VII-X století v Dolním Volze, na severním Kavkazu a v Azovského moře státu má Khazar Khanate. Na počátku století VIII moderní South ruském území byla součástí Bohai státu.

Do poloviny století IX (podle historie kronice 862), na severu evropské části Ruska spojila východní slovanský, ugrofinské a baltské kmeny, pod vedením dynastie Rurik. V roce 882, Prince of Novgorod, Oleg dobyl Kyjev, čímž se sjednotí pod jeden orgán slovanské severu a jihu, a vytvořením starého ruského státu. V důsledku úspěšných vojenských kampaní a diplomatické úsilí Kyjeva vládců nového státu vstoupil do země východní slovanské a Finno nějakou -ugorskih, Balt, Turkic kmeny. Paralelně byl proces slovanské kolonizace řek Volga-Oka. Starověké Rusko bylo největší státní útvar v Evropě, bojovat o nadvládu ve východní Evropě a oblasti Černého moře s Byzantské říše. Prince Vladimir ve 988 Svyatoslavich Rus přijala křesťanství. Prince Yaroslav Wise schválil první národní soubor právních předpisů – ruská Pravdu. V 1132, po smrti knížete Kyjeva Mstislav Vladimirovich začal rozplétat starověké ruský stát na několika nezávislých knížectví: Novgorod pozemky, Vladimir-Suzdal, Galicia-volyňských, Černigov knížectví, Ryazan knížectví, knížectví Polotsk a další. V tomto případě, Kiev zůstal předmět boje mezi nejmocnějších pěkných větví a Kyjeva pozemků byl považován společně konalo Rurik.

Obležení Kozelsk roce 1239, miniatura XVI století objemu Golitsin Nikon kronika
V severo-východního Ruska z poloviny století XII stojí Vladimir-Suzdal knížectví, jeho vládce (Andrew Bogolyubskii, Vsevolod Big hnízdo) bojovali o Kyjev a Novgorod, ale vždy raději zůstat v Vladimir, který vedl k jeho vzestupu jako nové all-ruské centrum , Vzhledem k tomu, nejmocnější knížectví byla Černigov, Halič-Volyn a Smolensk.

V letech 1237-1240 byla většina ruského pozemků bylo zničující invazi Batu. Kyjev, Černigov, Pereyaslavl, Vladimir, Galich, Ryazan a mnoho dalších starověkých měst byly zničeny, jižní a jihovýchodní okraj města ztratila značnou část usazené populace. Ruská knížectví stalo přítokem do Zlaté Hordy a vládců, které začal dostávat moc nad jejich zemí pod vedením khans Golden hordy. Toto období vešel do dějin jako jha Mongol-Tatar. Novgorod přistane v XIII století, která vstoupila v sérii válek s křižáky a Švédy za právo na dominanci ve východní části Baltského moře. Volal vechem a starosta Alexandr Něvský porazila švédská vojska se vylodila na řeky Něvy v roce 1240, a pak porazil germánské rytíře v bitvě na ledě u jezera Peipus v roce 1242. Galicia z poloviny XIV století napadl Polsko, zatímco většina ze země Rus stala součástí velkého vévodství Litvy.

Od počátku století XIV mezi ruských knížectví postupně tvořil nové centrum – Muscovy. Moskva princové byli schopni vyhrát boj o velké vlády Vladimir, na štítku, který dal khans Golden hordy. Velkovévoda Vladimir jednal celníky a nejvyšší vládce v severo-východního Ruska. Vzhledem k tomu, 1363 značka obvykle podal Duke of Moscow Home. Mezitím, oslabení Zlaté hordy vedly k jeho zhroucení v polovině XV století v krymské, Astrachaň, Kazani a sibiřské chanátu.

Podle Ivan III Moskva přestala platit hold Horde: v „stojí na řece Ugra“ v roce 1480 v Moskvě a silami Hordy, Ahmad Chán neodvážil bojovat a ustoupil, po kterém on byl brzy zabit Khan sibiřské oblasti. Tak skončila Hordy spřežení. V roce 1497 byl vydán zákoník ruského státu – státu, který uznal rolníky, které patří k vrchnosti. Kníže Vasilij III pokračovalo sjednocení ruských zemí, vedli války s Grand vévodství Litvy a ruský a Kazan Khanate.
Nabídka letenek do Ruska na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Rusku na airticketportal.com. Nabídka akčních a levných letenek do Ruska.

Comments are closed.