Letenky do Richmond

Richmond,
město na východě USA, hlavního města Virginie. Obyvatelstvo -. 208800 People (2012).

Před příchodem bílého muže, bylo území obývané Powhatan – indiánskými kmeny, které se zabývali rybolovem a primitivním zemědělstvím.

Kostel svatého Jana, postavený v roce 1741
V roce 1607, King James dal jsem Virginie společnosti povolení k vytvoření kolonií v Severní Americe. V dubnu téhož roku byl založen anglický osídlení v Jamestown, který se nachází 70 km od aktuálního Richmond. 24.května 1607 britská výprava pod vedením Christophera Newport dosáhl oblast, kde je dnes hlavním městem Virginie, a zavedl kříž na jednom z ostrovů řeky James. British dvakrát, v roce 1609 a 1610, respektive, pokoušeli se založit osadu v této oblasti, ale pokaždé, když byli nuceni ustoupit kvůli neustálým útokům domorodců. V roce 1645, na nejvyšším místě plavby na řece James byl postaven na posílení Fort Charles, chrání se nachází v údolí řeky statku z nájezdů místního kmene. V rámci ochrany ekonomiky regionu Fort začaly rychle rozvíjet, se stala základem pro zemědělství (především pěstování tabáku).

V roce 1737 bohatý Virginian plantážník a politik William Byrd poslal inženýr William Mayo se James River, aby se na základnu na vhodném místě nového města. V dubnu téhož roku byl založen v Richmondu, byl pojmenován na počest londýnském předměstí Richmondu, kde jeho dětství Byrd. Město rostlo rychle prostřednictvím obchodu s tabákem a otroky.

V roce 1775, prominentní politická osobnost v těchto letech Patrick Henry řekl v městském kostele jeho slavný projev, „Dejte mi svobodu, nebo mi dejte smrt,“ bude hrát významnou roli při řešení Virginia připojit kontinentálního kongresu.

V dubnu 1780 byl státní kapitál byl dojatý z Williamsburg (Williamsburg) v Richmondu. Přenos byl spojován jak s rizikem britských náletů na pobřeží, a s touhou úřady, aby urychlila rozvoj centru města Virginia oblasti státu. V roce 1782, britský oddělení pod vedením jednoho z nejslavnějších generálů války za nezávislost, Benedicta Arnolda, zachytil a spálil město, nutit guvernér Virginie, Thomas Jefferson běh.

Město rychle vzpamatovala po válce. V roce 1788, francouzský architekt Charles-Louis Klerisso (Charles-Louis Clérisseau) byla postavena Capitol of Virginia (Capitole de l’Etat de Virginie).

XIX-XXI století [editovat | editovat wiki text]
V první polovině XIX století byla doba rychlého rozvoje města. Prosperující zemědělství po městě, stavba kanálu, který spojené západních oblastech stavu pobřeží, pokládka železnic, stav státního kapitálu – všechny tyto faktory, spolu, vyrobený jedním z nejdůležitějších hospodářských center Richmondu na Jihu. Zejména se zaměřuje většinu průmyslu železa a oceli z jižních států.

Centrum Richmond po dobytí města northerners
Vzhledem ke strategickému významu Richmond krátce po vytvoření konfederace se byla přesunuta z Montgomery, hlavního města nového státu. Plant Tredegar Iron Works byl hlavní výzbroje armádě během americké občanské války. Význam města rozuměl a seveřané a léto 1862, generál George B. McClellan se pokusili vyřešit jedním tahem výsledek války, zachycující politické a průmyslové centrum Konfederace. Během sedmi dnů bitev Southerners pod velením generála Lee se zastavil a porazil útočníky, i když sami utrpěli těžké ztráty. Seveřané se podařilo dobýt město, jen o tři roky později, 2. dubna 1865, kdy vyčerpaný blokáda jihu neodolal mnohem lepší soupeře.

City znovu rychle vzpamatovala z devastaci způsobené válkou, v neposlední řadě v důsledku rychlého rozvoje železnic (Richmond se stal jako první na světě křižovatku po 3 železničních tratí). Nápoje a tabák měl přinést ještě větší zisk až po vynálezu James Bonsakom strojů pro válcování doutníky v roce 1880 značné finanční prostředky přicházející do rozpočtu města, Richmond nechá běžet v roce 1888, první americký elektrifikovaná tramvajový systém. V roce 1900 se počet obyvatel dosáhl 85 000 lidí, z nichž 62,1% byly bílé a 37,9% – Negros.

Ekonomický boom v první polovině 1920 dal městu mnoho nových budov, včetně tří divadel. V Richmondu začala vysílat první televizní stanice ve Spojených státech na jih od Washingtonu.

Poté, co přežil obvyklých hlavních amerických městech problém druhé poloviny dvacátého století (bílá letu, tvorbu barevných ghetta, de-industrializace), Richmond opět ukázala vysoký ekonomický růst na přelomu XX-XXI století, tentokrát spoléhat na bankovnictví a pojišťovnictví, dopravy a rozsah služby.

Comments are closed.