Letenky do Quebec

Quebec,
Největší v oblasti a druhá nejlidnatější provincie v Kanadě (pokud se domníváte, na území Nunavut) , Správní centrum Quebeku je Quebec City c 735.000 Obyvatelé, zatímco největší město v Quebecu (a největší francouzsky mluvící město mimo Francii). – Montreal.

Quebec se nachází v severovýchodní části Severní Ameriky, mezi provincie Ontario a Atlantiku provincií Kanady, na jihu na hranici se Spojenými státy americkými. St. Lawrence řeka – hlavní vodní provincie pochází z oblasti Velkých jezer a se vlévá do Atlantského oceánu. Quebec – největší z provincií Kanady, jeho rozloha km² 1,667,441. Quebek je populace. – 7,8 milionů lidí Jediný oficiální jazyk – francouzština, která je původem z více než 80% obyvatel.

Historie Quebeku začala s expedicí Jacques Cartier, který je nazýván otcem nové Francie, v roce 1763 provincie se dostala pod kontrolu Velké Británie, a pak se stal součástí kanadské konfederace. Katolická církev hrála významnou roli v duchovním a společenském životě až 1960. V roce 1960, tam byla tichá revoluce, která Sekularizaci Quebeku společnosti a éru změny v ekonomické, společenského a politického života provincie.

Politický status Quebek je definován v ústavě Kanady. Provincie má pravomoc přijímat zákony v mnoha oblastech, včetně nemovitostí a občanské právo, spravedlnost, zdravotnictví a vzdělávání. Pravidelně propuknou v Quebec debatě o stavu provincie. Separatisté trvat na oddělení Quebeku, zatímco stoupenci federalismu trvají na zachování statu quo. Různé projekty ústavní reformy nebo nezávislosti, včetně referendech v roce 1980 a 1995, se nepodařilo oddělit z Kanady, ale dovolil provincie dosáhnout výrazného autonomii v oblasti vnitřní i některých externích (přistěhovalectví) otázek.

Na rozdíl od zbytku Kanady, právní systém Quebec má smíšené původ. Soukromé právo se datuje do římsko-německého občanského práva a veřejné právo se datuje k anglosaským právem. Aerospace, biotechnologie, farmacie, hutnictví, informační technologie a kulturní průmysl jsou klíčovými sektory ekonomiky Quebeku. Přítomnost přírodních zdrojů, včetně dřeva a vodní energie, jsou také důležitým faktorem při tvorbě bohatství.
Quebec je největší provincie v Kanadě, obrovský prostor většinou obývána velmi málo. Je součástí kanadské ochrany více než 90% povrchu Quebec. V době francouzské kolonizace Nového Francie a území Quebeku je pás země o pár desítek kilometrů na obou stranách na řece svatého Vavřince, kde první osadníci odbaveno půdu a ošetřené.
Quebec sdílí pozemní hranici se čtyřmi státy v severovýchodních Spojených státech (Maine, New Hampshire, New York a Vermont) a tři kanadských provincií (New Brunswick, Ontario a Newfoundland a Labrador). V obci je hraniční spor o dodávky Labradoru (Labrador hranice není oficiálně uznána v Quebecu)U všech námořních hranicích Quebeku a Nunavut, Prince Edward Island a Nova Scotia.

V roce 1912, oblast Ungava Bay území severozápadu byla zahrnuta do kanadského parlamentu Quebeku. Tento obrovský severní oblast nyní zahrnuje Nunavik na sever od 55. rovnoběžky a regionu James Bay s jeho vodní potenciál, který umožnil výstavba vodní komplexu La Grande.

Quebec má jeden z největších zásob sladké vody na světě, jehož zdroje zabírají 12% jeho území.Quebec má 3% světových obnovitelných zdrojů sladké vody a to navzdory skutečnosti, že jeho populace je jen 0,1% na světě. V Quebecu, více než půl milionu jezera, včetně 30 o rozloze více než 250 čtverečních kilometrů a 4500 řek teče do Atlantského oceánu, v zálivu svatého Vavřince a Severního ledového oceánu, James Bay, Hudson Bay a Bay of Ungava ,

Řeky Svatého Vavřince řeka a její ústí tvoří základ vývoje Quebecu po celá staletí. St. Lawrence River – jedna z největších v severní Americe. To teče z jezera Ontario a končí s rozsáhlou ústí řeky, přechází do zálivu svatého Vavřince a Atlantským oceánem. To je jeden z největších námořních tras na světě (délka 1200 km) a hlavní osou řeky severoamerického kontinentu. St. Lawrence Valley – úrodná oblast, které dominuje chov skotu, pěstování obilovin a zeleniny, stejně jako kultuře cukru javoru.

Největší vnitrozemská skupina vody je caniapiscau řeka nádrž, vytvořený v rámci projektu na výrobu vodní energie v James Bay. Mistassini je největší přírodní jezero v Quebecu.

Quebec se skládá z široké palety krajiny. To je rozděleno do tří velkých geologického regionu.

Laurentian Upland zabírá asi 95% území Quebeku a je součástí kanadské Shield. Laurentian Upland složený z hornin archaický a proterozoika. Jeho jižní hranice je Lavrentidy – horský řetěz, který se skládá z nízkých, zaoblené kopce, lesy a četné rybníky.
Údolí řeky Svatého Vavřince – nížinné tvořené nízké břehu řeky stejného jména. Na jihu tyčí Apalačské pohoří – horské pásmo se zaoblenými zalesněnými vrcholy, proloženými pěstované pláních. Jižním svahu Appalachian hor na hranicích se Spojenými státy.
Arctic nížiny okolní Hudson Bay. Extrémní severně od Quebeku tvořen sub-arktické oblasti Nunavut – území Inuitů.
Území Quebeku je neobyčejně bohatá na přírodní zdroje se svými jehličnatých a listnatých lesů a četnými jezery a řekami. Dřevařský, papírenský průmysl a vodní energie jsou nejdůležitější odvětví v provincii. Nejvíce hustě obydlená oblast na jihu je svatého Vavřince říční údolí, kde je hlavní město Quebeku a je největší město Montreal. Na sever od Montrealu jsou Lavrentidy, nejstarší pohoří na světě, a Apalačských hor na východě, které se rozprostírají na východních černošské čtvrti Quebeku. Gaspe poloostrov ven do perského zálivu svatého Vavřince.

Zimní Montreal
V Quebecu Rozlišitelné čtyři roční období: zima, jaro, léto a podzim.

Doba trvání slunečního dne je 8 hodin v prosinci, když je krátká. Doba trvání slunečního dne mění se šíří. V dalekém severu je tu polární záře a půlnoční slunko.

Quebec je rozdělen do čtyř klimatických zón: arktických, subarktických, kontinentálních a moře na východě provincie. Od jihu k severu, průměrná teplota v letních pohybuje v rozmezí + 20 ° C a +5 ° C, a v zimě mezi -10 ° C a až do -25 ° C. Během období extrémního tepla a nízkých teplot může dosáhnout bodu 35 ° C, v létě a -40 ° C, v zimě v Quebecu.

Záznam zimní srážky byla nastavena v zimě 2007-2008, kdy srážky dosáhla více než pět metrů sněhu v provincii Quebec, a průměrná hodnota získaná v zimě, je 3 metry. Kromě toho, zima 2010 bylo nejvíce teplé a suché stále registrovaná více než 60 let.

Sněhová pokrývka se vyskytuje přibližně od 4 měsíců (na jihu Montreal) na 6 měsíců (v severní části Radisson). Počet sněhu, který patří do tohoto období, v Quebecu, nebo v Montrealu, více než v severních městech, jako v Helsinkách a Oslu. Teplota se snižuje hlavně pod vlivem severními větry. Město Gaspé poloostrov cítí zmírnění vlivu oceánu, takže zima mírnější a léta jsou chladnější.

Území Quebeku je neobyčejně bohatá na přírodní zdroje se svými jehličnatých a listnatých lesů a četnými jezery a řekami. Dřevařský, papírenský průmysl a vodní energie jsou nejdůležitější odvětví v provincii. Nejvíce hustě obydlená oblast na jihu je svatého Vavřince říční údolí, kde je hlavní město Quebeku a je největší město Montreal. Na sever od Montrealu jsou Lavrentidy, nejstarší pohoří na světě, a Apalačských hor na východě, které se rozprostírají na východních černošské čtvrti Quebeku. Gaspe poloostrov ven do perského zálivu svatého Vavřince.

Pozemní fauna je velmi bohatá. Velká zvířata jsou prezentovány voli pižma, jelen, bílé-sledoval orli, losy, černí medvědi, lední medvědy. Průměrné zvířata představila pumy, kojoty, divoké kočky, lišky, lišky a tak dále. D. Vzhledem k menší zvířata, bobři, zajíci, svišti (zemní veverky), skunky, mývalové, chipmunks, a tak dále. D. faunu v ústí řeky a perském zálivu St. Lawrencese skládá z vodních savců, z nichž většina sahá až k ústí a St. Lawrence řeka na ostrov Orleans, včetně Modrá velryba, beluga, těsnění. Mezi severních mořských živočichů našel narvala. Fauna sestává z vnitrozemské vodní ryby, jako je štika, černý americký jeseter, treska obecná, Arctic char, pstruh, losos, a tak dále. D.

Draví ptáci jsou prezentovány orla skalního, sokola stěhovavého, sovy a orla bělohlavého. Z vodního ptactva jsou berneška, chocholatý kormorán, Terej, racek, volavka, cvok, a tak dále. D.

World Wildlife Fund a Quebek datové centrum přírodního dědictví Quebeku (CDPNQ) jsou hlavními agentury pracující s pracovníky na ochranu přírody v Quebecu.

Podzimní krajina v Gaspezi
Na okraji Ungava Bay a Hudsonova zálivu běžné flóry typické pro tundru, jako jsou lišejníky. Dále na jih, klima přispívá k tajgy.

Plocha lesů v Quebecu, se odhaduje na 750,300 čtverečních kilometrů. V Abitibi-Temiskaming a Côte-Nord lesa se skládá hlavně z jehličnanů, jako jsou smrk, borovice. Dále na jih se postupně přidává žluté břízy a další tvrdá dřeva. Valley St. Lawrence les se skládá z jehličnanů, jako je například Thuja occidentalis (Cedar) a listnatých stromů, jako je cukr, javor červený javor, jilm, lípa.

Bříza, topol balzám, topol pokrývají více než polovinu území Quebeku.

Comments are closed.