Letenky do Prahy

Praha,
hlavní město České republiky; správním centrem Středočeského kraje a jejích dvou okresů – Praha-východ a Praha-západ. Tvoří samostatný správní jednotky v zemi.

Počet obyvatel – 1,3 milionu lidí (2013), čtrnáctý, největší město v Evropské unii. Nachází se na břehu řeky Vltavy, 40 km od jejího soutoku s Labem.

Hlavní politické, hospodářské a kulturní centrum v České republice. Významným turistickým centrem v Evropě: počet turistů v roce 2012 přesáhl 5,4 milionu lidí.

Od X století – hlavního města českého státu; v 1526-1918 rok – hlavní město Čech pod vládou Habsburků; 1918-1992 – hlavního města Československa; 1993 – Česká republika. Historické centrum na seznamu UNESCO světového dědictví UNESCO.
Jméno města je hodně kontroverzní, což bude pravděpodobně neskončí nikdy. Obvykle slovo „Praha“ spojené s českým slovem „Práh“ (práh). Jedním z nejoblíbenějších je legenda o kněžně Libuši. Poslala sluhu do lesa, kde našli muže, který, práh Tessa domu – odtud název „Prague“. Také, „práh“ je název staré slovanské břehu řeky. Někteří vědci spojili původ jména se slovem „pražení“ (kalení, pražení), protože v této oblasti vypracoval hodně chleba. Dalším možným důvodem může být kámen prahové hodnoty brod přes Vltavu.

Všechny hypotézy jsou obvykle odůvodněna pouze jazykové konstrukce. Podle moderních teoretiků rozvoje měst, na základě skutečnosti, že může být nejzvláštnější do Prahy a smysl, je to s největší pravděpodobností by nebylo pražení a břeh řeky, a především, Fordy. Byli velice důležité, když v Praze. Poté verze rockových peřeje na řece se zdá nejpravděpodobnější.
Nabídka letenek do Prahy na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Praze na airticketportal.com. Nabídka akčních letenek do Prahy na airticketportal.com.

Comments are closed.