Letenky do Podgorica

Podgorica,
administrativní centrum hlavního města Podgorica; rozdělen do 21 samosprávných okresů.

Obyvatelstvo – 150900 (2011 rok), nebo ¼ populace země. Sada na obrovské obyčejný Skadarské kotloviny, na břehu řeky Morača, 30 km od Jaderského moře.

Chief političeskij, hospodářské a kulturní centrum Černá Hora. Uzel železnice, International Airport „Podgorica“. Varsity Černá Hora. Zůstává tureckogo ctnosti, razrušennoj v roce 1879. Další historická stavba bombardován během druhé světové války.

Ve starověku – Řím poselenie Birziminum, následně polučivšee slavânskoe jméno hedvábí, ze čtrnáctého století – Podgorica (podle názvu vrchu Gorica). Století nahodilas‘ Medium ve struktuře serbskih Zemel na konci čtrnáctého století součástí Osmanské říše Skadarskij Sanjak. V roce 1878 Černá Hora vrácena. V roce 1945 hlavním městem Republiky Černá Hora sousedil s 1952 – Titograd.
První osídlení na místě moderní Podgorica, byl založen v době kamenné. BC Illyrian kmeny tu žil, a pak pozemky podmanil si Římany. Oni založili město s názvem Birziminium (Birziminium).

Ve vzdálenosti cca 3 km od Podgorica jsou ruiny dalšího římského města – Diocles. Předpokládá se, že římský císař Dioklecián byl rodák z tohoto místa (pravděpodobně, jeho jméno znamená „diokleets“). Později, když se Slované, jméno se stalo Doclea Dukla. To se stalo celý region.

Vzhledem k tomu, založení města byla křižovatka důležitých obchodních cest (řeky Zeta, Morača, Ribnica a Sitnitsa) a byla umístěna v úrodném údolí s příznivým klimatem, poměrně blízko k Skadarské jezero a na pobřeží Jaderského moře.

V V století sem přišli a usadili se slovanské kmeny. Oni založili vlastní stát, stále ve válce s Byzancí a postavili nové město, který byl jmenován k řece, na jehož banky stál – RIBNICA. Poprvé je uvedeno jméno během panování srbského královské dynastie Nemanjić. Význam města byl určen jeho umístění na obchodní cestě do Jaderského moře a za – na Západ. Jméno Podgorica byl poprvé zmíněn v 1326 v soudních dokumentech archivu Kotor. Město byl bohatý, protože přes to bylo obchodování mezi Dubrovníkem a Srbskem, v té době velmi živé.

Osmanská okupace Podgorica, v 1474 zastavil rozvoj města. Turci postavili velkou pevnost – hlavní opevnění, které byly válka s černohorským klany. Opevněné město s věžemi, stěnami a bran dovolil Turkům vydržet neustálé útoky Černohorců. V roce 1864, Podgorica stala správním centrem wilaya Ishkodra tzv Bogurtlen (turecké slovo, které znamená „borůvky“). Město také byl známý pod názvem albánské Burguritse.

Old Bridge Vazir
V roce 1878, rozhodnutí o Berlínském kongresu uznala nezávislost Černé Hory jako suverénního knížectví, a Podgorica stala součástí nové země. To byl konec čtyř století turecké nadvlády a začátek nové éry v dějinách města a celé Černé Hory.

Comments are closed.