Letenky do Phoenix

Phoenix,
kapitál a největší město v americkém státě Arizona. S počtem obyvatel 1.445.632 (2010), Phoenix je největším městem státu všech v USA, včetně federální kapitál, Washington, stejně jako 6. nejlidnatější město v zemi (po New Yorku, Los Angeles, Chicago, Houston a Philadelphia.

Phoenix je krajské město Maricopa a jedno z největších měst ve Spojených státech podle oblasti.

Aglomerace Phoenix (také známý jako Sun Valley – část Salt River Valley), s populací 4.398.762 (2010), je 12. ve Spojených státech.

Populační růst v fénické aglomeraci za posledních 40 let, v průměru 4% ročně. Navzdory skutečnosti, že růst populace snížila kvůli Velké recese, to už začalo zotavovat. Na současného tempa růstu základě, analytici předpovídají, že Phoenix bude čtvrté nejlidnatější město ve Spojených státech v roce 2020.
Pro více než 1000 let pozemek, na místě moderních kmenů ve vlastnictví Phoenix Hohokam byl vytvořen pro zavlažování pouštní oblasti asi 217 km zavlažovacích kanálů, z nichž některé jsou stále používány k určeným účelům. Na přelomu XVI-XVII století civilizace hohokamov utichl, nemohl odolat spalující klima. Eusebio Kino byl jedním z mála Evropanů, kteří prozkoumali oblast v XVII-XVIII století. Po skončení Mexičana-americká válka v roce 1848 většina ze země na severu Mexika přišel pod kontrolou Spojených států, byl vytvořen na část z nich pak v Novém Mexiku Territory (zahrnuje pozemní dnes Phoenix). Během občanské války, oblast byla zpochybněna obě správy Phoenix oblasti Arizona – Konfederace (s hlavním městem v Tucsonu) a Evropské unie (s hlavním městem ve Prescott). V roce 1865, po válce, americká armáda založena Fort McDowell zde zastavit útočit osadníky.

Základna je přímo spojený s názvem Phoenix společníka veterán Jack Svillinga, v roce 1867 založil farmu na úpatí Bílých nádrží horách na troskách starého indického osídlení. Město rychle rostla, a 04.5.1868 se objevila na poštu (který v té době skutečně znamenala stav města), s Svillingom jako poštmistr.

Phoenix před začátkem XX století.

Budova novin Phoenix Herald v roce 1879

Phoenix, 1885

Vojenská přehlídka na Main Street, 1888

První školní budova 1896
V roce 1870 město začalo růst, a tak 10. dubna 1874 prezident Ulysses S. Grant dal Phoenix pozemní patent. V roce 1875 bylo město telegraf, 16 salonky a čtyři sály. 1880 obyvatel města vzrostl na 2453.

V roce 1881, Phoenix pokračoval růst, a území Arizony zákonodárného sboru vydal 25.února Phoenix Smlouvy zákona, podle kterého Phoenix oficiálně stala městem.

První revoluční pro rozvoj fénické ekonomiky byla stavba v roce 1880 nové železnice, prochází nového města. Z tohoto důvodu, Phoenix začal vyvíjet jako obchodní město, a jeho produkty byly prodány, a na východě a na západě trzích. Vzhledem k tomu 4. listopadu 1888 otevřena fénickou Chamber of Commerce. Dříve téhož roku, tedy stávající městské služby se přestěhovali do nové radnice. Když v roce 1889 územní kapitál byl přesunut z Prescott do Phoenixu, dočasný územní služba také začal být v sále. V roce 1895 byla železnice otevřena v Santa Fe, Prescott a Phoenix, Phoenix je spojen s mnoha dalšími městy, která dala městu další oživení v ekonomice. Kromě toho se v roce 1895 založil první vysoké školy ve městě, který získal 90 studentů.

Washington Street, 1902
V roce 1906, na řece Salt, 75 km od města začala výstavba tzv №1 přehrady na řece Salt, který byl jako první víceúčelový přehrada, jak bylo plánováno, že bude doručena do centra vody a elektřiny. 18.května 1911 otevření přehrady, které se zúčastnili prezident Theodore Roosevelt, který podepsal rezoluci 1902 o výstavbě na řekách západních území obrovských přehrad. I když tato struktura je největší kámen hráz na světě. V roce 1959 byly přehradní nádrž a přejmenoval na počest prezidenta, podle které byly postavené.

Comments are closed.