Letenky do Perth

Perth
největší město a hlavní město Západní Austrálie, která se nachází na jihozápadě Austrálie na Indický oceán. Populace je 1.658.000 lidí (2010). Perth – čtvrté nejlidnatější město v Austrálii po Sydney, Melbourne a Brisbane. Perth je domovem asi 75% obyvatel státu Západní Austrálie.

Město bylo založeno 12.6.1829 kapitán James Stirling brzy po vypořádání přístavu Fremantle. Perth vykazuje stabilní růst rychleji, než je celostátní průměr.

Perth stal se známý jako „město světel“, kdy všichni lidé podílející se na osvětlení časovém rozpětí nad nimi kosmická loď „Friendship 7“ v roce 1962.

Ke 2012 Perth zařadil 9. mezi nejvíce obyvatelné měst na světě, podle časopisu The Economist.

Před příchodem Evropanů, oblast byla obývána nungarami (angl.) Ruštině. na 40 000 let bylo prokázáno, že vykopávek v oblasti řeky Swan. Domorodci obsadil jihozápadním nároží Západní Austrálie a žil z lovu a shromáždění. Když Evropané zde poprvé setkal s domorodci, říkali této země zuří. Několik kmeny, kteří žili na březích řeky Swan, která vznikla Whadjuk (angl.) Russian .. Whadjuk spolu s dalšími kmeny jihozápadní socio-jazykové jednotky, známé také jako Nungary (lidé).

První Evropané v této oblasti byli lidé z týmu Dutch kapitán Willem de Vlaminck, 10.1.1697. Následná pozorování Evropanů podporují závěr, D’Vlammingom, že země je nehostinné a není vhodný pro zemědělství, které je nutné v případě urovnání.

Základatel Perth. Umělec George Pitt Morison (George Pitt Morison), 1929
První zaznamenaný výskyt Evropanů v ústí řeky Swan je datován 19.července 1619 posádky Frederick de Houtman, ale kvůli špatnému počasí, přistání byla provedena. Území bylo opakovaně navštívili evropští mořeplavci, ale osady založené byly trvalé.

Swan River kolonie byla založena v roce 1829 kapitán James Stirling. Jeden z prvních staveb, Šatlava, který přežil až do dnešních dnů a se nyní nachází ve městě Fremantle. Do 1832, počet obyvatel kolonie dosáhl 1500, Settlers, a ona byla potomek oficiální název „Western Australia“ na počest stejnojmenné kolonie byla založena v roce 1826 u Albany. Nicméně, název řeky Swan na dlouhou dobu používá k označení po celou dobu. Western Australia později byl rozšířen na východ a na sever od australského kontinentu, stala se druhou největší administrativní jednotka na světě. V současné době, stát trvá asi třetina země.

Město se nachází v jiho-západní části kontinentu mezi Indickým oceánem a dolní pobřežních útesů, známý jako Darling Range. Central Business District a okrajová část města leží na řece Swan. Nejbližší město Perth s milionem lidí – Adelaide v jižní Austrálii, který se nachází ve vzdálenosti 2104 km (1307 mil). Perth je geograficky blíže k Východnímu Timoru a Jakarta než Sydney a Melbourne.

Centrální oblast města je omezena Swan River na jih a východ, Kings Park na západě a železniční tratí na sever. V 2360 km severozápadně od města Perth je australský Vánoční ostrov.
Nabídka letenek do Perth na airticketportal.com. Nabídka ubytování v Pert na airticketportal.com. Nabídka akčních a levných letenek do Perth na airticketportal.com.

Comments are closed.