Letenky do Panama City

Panama,
hlavní město státu Panama, s populací 1,3 milionu obyvatel (s předměstími, 2010), se nachází u vchodu do Panamského průplavu k Tichému oceánu. Panama City – politické, správní a kulturní centrum země.
Historie,
Město bylo založeno 15.srpna 1519, zakladatel – Pedro Arias de Avila, také známý jako Pedrarias Davila. Skrz historii, nejdůležitější roli pro město hrál obchodu prostřednictvím šíje. Jen několik let po založení města byla výchozím bodem pro zkoumání a dobytí Peru a tranzitní místo pro přepravu zlata a stříbra do Španělska přes šíji.

První část knihy „Kronika Peru“ (1553).
V roce 1553 ve své knize „Kronika Peru“ Cieza de Leon poskytuje podrobné informace o založení města, a zejména jeho umístění:

Řekněme, Panama City položen v blízkosti jižního moře, a 18 ligy z Nombre de Dios, osídlená v Severním moři. S mírným břicha [moře], pokud je založeno, protože bažiny (Palude) nebo na lagunu, který je ohraničený na jedné straně s ním škodlivé výpary vycházející z této laguny, je to považováno za nezdravé. Navrhl a postavil od východu na západ, aby se nikdo nemohl jít po ulici, protože přichází [po obloze] Slunce, protože nevytváří žádný stín. A bylo to tak [moc], protože teplo byl silný, a slunce je nezdravé, že pokud člověk chodil po ulici, a to i několik hodin, když onemocněl, když umíral, a to se stalo mnoho. V půl lize od moře byly dobré, zdravé místo, kde by mohli začít obyvatel tohoto města. Ale jak ceny nemovitostí jsou vysoké, protože jsou drahé stavět; i když je patrné škody vzniklé v důsledku všichni žijící v nevýhodné pozici, nikdo nepohnul, a to zejména proto, že staré dobyvatelé (Conquistadores) mají všichni mrtví, a stávající obyvatele – obchodníci, si nemyslel, že zůstat v ní dlouho, dokud dokud se zbohatnout. A tak to je nahrazena jinou; a málo nebo se nikdo nedívá pro veřejné blaho. Kolem města je řeka, která pochází z hor. Tam je také mnoho oblastí, vyskytující se v těchto řek, některé z nich Španělé umístili své jméno (Estancia) a „grantarii“ – zemědělské statky – a kde je mnoho španělských pěstovaných rostlin, jako jsou pomeranče, citron, fíkovníky [obr]. Kromě toho existují další plody země, jako například: vůní ananasu, guavy, hrizofillum (Caimito), avokádo (aguacate), a další ovoce, který dává půdu půdy. Pro pole mají významné stáda krav, protože půda je vhodná pro jejich pěstování. Řeky přinést spoustu zlata. A protože v místě, kde byla založena město, přináší mnoho zisku. On je dobře zásobený s jídlem, pokud všechny druhy občerstvení od obou moří, mluvím o dvou moří, s odkazem na sever, kde se lodě pocházejí ze Španělska do Nombre de Dios, a ze South Sea plující z Panamy do všech přístavů Peru. Na hranicích města nepěstuje žádnou pšenice nebo ječmene.
– Pedro de Cieza de Leon. Kronika Peru. Part One. Kapitola druhá.
V 1671 Henry Morgan s týmem 1400 lidí obklíčených a drancoval město, který byl následně zničen požárem. Stále existují Ruiny starého města, které jsou populární mezi turisty a volal Panama la Vieja (Panama la Vieja). Město bylo přestavěno v roce 1673 na novém místě, sedm km na jihozápad od původního města. Toto místo je nyní známý jako Casco Viejo.

Objev zlata v Kalifornii v roce 1848 vedl ke zvýšení počtu cestování přes šíji na západním pobřeží Severní Ameriky. Rok před objevem zlata vznikla Panama železniční společnosti, ale železniční spojení bylo otevřeno až v roce 1855. V letech 1848 a 1869 asi 375 000 lidí, kteří překročili úžinu z Atlantiku do Tichého oceánu, a 225.000 v opačném směru. Toto hnutí se výrazně zlepšila životní podmínky města v té době.

Stavba Panamského průplavu přinesla velký přínos do městské infrastruktury. Většina pracovníků pro stavbu byl přinesen do karibských ostrovů, které vytvořil bezprecedentní rasové a sociální napětí ve městě.

Během druhé světové války byl postaven americké vojenské základny. Vzhledem k přítomnosti USA do konce roku 1960, Panamanians měli omezený přístup nebo žádný přístup k mnoha oblastí Panamského průplavu nedaleko centra města.

Vzhledem k tomu, pozdní 1970 a v roce 1980 město Panamy se stal mezinárodní bankovní centrum, včetně centra pro nelegální „praní“ peněz. V roce 1989, americký prezident George HW Bush nařídil invazi Panamy se svrhnout svého vůdce, generál Manuel Antonio Noriega. V důsledku této akce čtvrtina Panama, skládající se z částečně dřevostaveb 1900, byl zničen požárem.

V současné době Panama zůstává bankovní centrum. Balboa – areál se nachází v metropolitní Grand Panama – byla kdysi součástí Panamského průplavu, a ve skutečnosti sídlo správy bývalého Panama kanálové zóně se nachází zde.

Přírodní zajímavosti,
Pobřežní vody jsou znečištěné město a plavat tam není dovoleno. Nicméně, tam jsou pláže v okolí. Nejbližší – komplexní Playa Bonita, jen mimo město, si na ní můžete kliknutím na most of the Americas. Také stojí za zmínku, TABOGA ostrov (Isla TABOGA), kam se dostanete trajektem z Amador Causeway [3], za 45 minut.

Na Pacifiku a Karibiku straně je stále mnoho pláží (Panama výhodou je, že si mohou zaplavat ve dvou oceánech, silnice mezi nimi trvá jen několik hodin). Během 30-60 minut letu jsou k dispozici jako ostrovy v Tichém oceánu (Souostroví Las Perlas), stejně jako v Karibském moři (Bocas del Toro, San Blas) pláží ve stylu „štědrosti“. V posledních letech, postavil hodně hotely na pláži.

Nature Panama je podobné povahy Kostariky. Město má Parque Natural metropolitano rozsáhlý park, který je obtížné dosáhnout bez vozidla. Na přírodní cesta se nachází Aquarium Centro de Exhibiciones přístavy.

Podél západní straně kanálu National Park Soberaniya (Parque Nacional Soberania). Cestou můžete navštívit rozsáhlé botanické zahrady a zoo.

Klima je sub-rovníková Panama. Pro město se vyznačuje dlouhým dešťů, které trvá od dubna do prosince včetně, a krátké období sucha od ledna do března, kdy srážky jsou vzácné, ale přesto se stalo. Vzhledem k tomu, Panama je stále trochu na sever od rovníku, dešťů má dva vrcholy – v červnu a říjnu, a v červenci a srpnu je sekundární minimum, když slunce jde dál, než je šířka Panamy na sever. Průměrná měsíční teplota je téměř beze změny, a celoroční rozmezí 26-28 ° C. Horké a vlhké po celý rok, průměrný měsíční maxima neklesne pod 32 ° C, zatímco v dubnu zvýšil na 36 ° C

Comments are closed.