Letenky do Palerma

Palermo
hlavní město italském regionu Sicílie, správního střediska stejnojmenné provincie.

Patronem města je St. Rosalia. City Festival – červenec 15.
Palermo (latina Panormus) byl založen Féničany volal Cyc (v fénické – „květ“), v 754 před naším letopočtem. e., ale jeho název Panormos – vždy k dispozici Harbor (. Gr Πάνορμος) obdržel od Řeků; v první punské války zde byl hlavní parkovací Carthaginian vozového parku. Římané se město v roce 254 před naším letopočtem. e., dal mu právo na obce, a v době Augusta dělal město kolonie (Colonia Augusta Panormitanorum). V roce 515, zapustevshy značně během římské nadvlády Palermo byl obsazený Goths; V 535 Belisarius dobyl jejich severního pobřeží Sicílie. V roce 831 byl v rukou Saracénů; Od té doby se stal důležitým obchodním centrem na Sicílii. Většina obyvatel byli Řekové, Židé a Arabové, kteří obchodovali s severní Afriky.

V roce 1072 Norman dobyvatel Robert Guiscard zachytil Palermo, a jeho potomek Roger II dělal to hlavní město království Sicílie. Když Hohenstaufen v Palermu plném proudu brilantní dvorského života, a to zejména v rámci Fridricha II, který zde přeloženo z Německa celý císařský dvůr. Po smrti svého syna Frederick II, Manfred v Benevento (1266), Karel z Anjou zmocnil Palermo; Francouzi však nevydrží dlouho na Sicílii. Pomstychtivý sicilské lidé nezapomněli výkon Conradin; s předměstí Palerma začal slavný Sicilské nešpory (1282), což vedlo ke zničení všech Francouzů na ostrově.

Sicílie byla vyhlášena král Pedro III Aragon a Palermo se stal sídlem místokrále, ale o šest století španělské vlády nepřinesla prosperitu obyvatel města. V roce 1799, kdy byla Neapol zajat Francouzi, Ferdinand IV uprchl do Palerma a zůstal zde až do 1815. V roce 1820, kdy Ferdinand IV rozhodla prohlásit Neapol a Sicílie jednotný Království obojí Sicílie, nepokoje vypukly v Palermu, který dokázal zkrotit s velkými obtížemi. Nepokoje, které začalo v Palermu v roce 1847, vedla v roce 1848 v obecné povstání. Royal vojáci byli porazeni, město stanovilo prozatímní vládu a parlament svolal sicilský, ale v příští, 1849 Palermo byl nucen vzdát se královských vojsk.

V roce 1860, Garibaldi se Palermo a začleněn do Italského království. Hodně z města byla zničena během druhé světové války.

Podnebí je středomořské. Nejchladnější měsíc je únor, a teplý – v srpnu. Vzhledem k tomu, Palermo zcela obklopen mořem, v zimě stále ještě teplejší než v pobřežních oblastech kontinentů, a parném létě a vlhká, ale trochu méně horko.

Nejvíce Nejteplejším měsícem je v srpnu. Protože kompletní obklopen mořem v Palermu létě trvá až do začátku prosince, a prosinec teplejší březen a znovu přijde léto až od druhé poloviny dubna.
Nabídka letenek do Palerma na airticketportal.com. Nabídka ubytování na airticketportal.com. Nabídka akčních a levných letenek do Palerma na airticketportal.com.

Comments are closed.