Letenky do Ottawy

Ottawa,
Kanada je hlavní město. Nachází se ve východní části provincie Ontario na břehu Ottawa řeky, který tvoří hranici mezi provinciemi Ontario a Quebec. Ottawa – čtvrté největší město v zemi a druhé největší město v Ontariu. Spolu s umístěním na stranu Quebek řeky poblíž města Gatineau a Ottawy součást ostatních obcí v národní kapitálové oblasti.

Ottawa populace – 883,000 lidí, s Gatineau – 1236000 (podle sčítání lidu z roku 2011). Městská vláda poskytuje obecní rada v čele se starostou. Jako starosta od 1. prosince 2010, ona Jim Watson.

Město bylo založeno v roce 1820 jako tábor vojáků a řemeslníků, který postavil Rideau Canal, a v roce 1850 získala oficiální statut města dřevorubců a dřevorubci. Až do roku 1855 město bylo jmenováno ve cti podplukovníka Baytaun John Bai, který vedl práce na výstavbě Rideau Canal. Dne 31. prosince, 1857 Ottawa – hlavní město provincie sjednocené Kanady, od roku 1867 – hlavní město státu Kanady. V budoucnu, město se vyvíjelo jako dopravní a průmyslové centrum, a ve druhé polovině XX století prošel masivní restrukturalizace zaměřené na zlepšení životního prostředí ve městech.

Na konci XX a počátku století XXI Ottawa se stala centrem high-tech vývoje, to je někdy odměněna titulem „Silicon Valley severu“. Jako kanadského hlavního města Ottawy – sídlo federálních úřadů a velkých kulturních center, včetně předních kanadských muzeí a Národní galerie.

Území v současné době obsazené Ottawě, čas příchodu Evropanů bylo obýváno Algonquin kmenů. Region kolem moderní Ottawa řeky, poprvé po skončení poslední doby ledové, která byla součástí Champlain moře, obývané starověké kmeny jako ústupu moře. Pro před šesti tisíci lety v údolí tvořil lovců-sběračů kulturu, soudě podle archeologických vykopávek, to byl také aktivní v obchodu se sousedními národy. I když archeologové nejsou připraveni hovořit s jistotou o etnicity nosičů této kultury, to je docela podobný kultuře Algonquin v době, kdy Evropané v Americe.

Po příjezdu do XVII století francouzských osadníků v Kanadě řeky Kichisipi, s jeho přítoky představují hlavní vodní cesta St. Lawrence River do vnitřku severního amerického kontinentu, a hraje ústřední roli v obchodě mezi domorodé národy v regionu, se stal hlavní tepnou mehotorgovli, jejíž střed se nachází ve městě Montreal , Algonquin kmen Ottawa monopol na obchod s kožešinou na Kichisipi. I když monopol kmen trvalo jen asi 30 let, po kterém to bylo vymačkané na území jižně od Velkých jezer, řeky a oblast na sever od ní dostal jméno Ottawa (region, nyní patří k provincii Quebec, udrží jméno Ottawa dnes) , V roce 1800 na místě, kde se tři řeky – sloučení Rideau, Ottawa a Gatineau – usadil se prvními bílými osadníky. Rodák z Massachusetts dřevorubce Philemon Wright, jeho příbuzní a několik přátel, si vybrali toto místo k trvalému pobytu. Postavili srubech, na pilu. Obec byla nazývána Wrightstown (později Hull, nyní součást Gatineau). Počínaje 1806 Wright začaly nastavit mezd dělníků a obchodu se dřevem, a 1809 se počet námezdně ústředen a vorařů dosáhl několika set.Do konce tohoto desetiletí a začátkem příštího objeví první zemědělské osady na jižním břehu Ottawa řeky; Uložit název prvních zemědělců – Ira Honeywell v oblasti moderního a Nepean Braddisha Billings v dnešní Gloucesteru. V roce 1818, více než tucet rodiny britských vojáků se usadili v oblasti, kde později vznikl vesnici Richmond (v 70.-tých let XX století je součástí městských hranice města Golborne).
V roce 1827, mezi řekou a jezerem Ontario Ottawa zahájena výstavba Rideau kanál, nejkratší trasy, která Google Montrealu jezera Ontario. Budovy kanál vedl Johna Bai, po němž byla obec s názvem Baytaun stavitelé. Kasárna umístěny stavební dělníci na kopci vedle budoucí prvních zámků Rideau Canal, v blízkosti ústí řek a Rideau a Gatineau Shoderskogo vodopádu. Do 1832, kanál byl dokončen. Baytaun do této doby byla dřevěná město, má více než 10 tisíc. Obyvatel. Best of stavitelů kanálu, skotského kameníka Thomas Mackay, který pracoval na prvních osm brány a přidělené pro práci osobně Bai, později získal pozemek východně od řeky Rideau a vytvořit malou průmyslovou říši. Jeho 11-panské sídlo místnosti ve stylu Regency v obci Nové Edinburghu byl následně koupil vládou a proměnil v rezidenci generálního guvernéra.

Po vybudování Rideau Canal, mnoho irských lidí, kteří pracovali na stavbě, přišli o práci. Na rozdíl od Francie a Velké Británie, už dlouho se usadil v regionu, měli své domovy a podniky, a Irové se ocitl v úzkých. Využil podnikatele Peter Eileen irské (angl.) Rusky., Se stal pronájem v jejich společnostech výlučně irský, zcela podřízen jeho vlivu Společenství. 1.835 Eileen vedl gang čítající asi 200 lidí, terorizoval dělnické čtvrti Baytauna, a v roce 1837 narušit volby do obecního zastupitelstva Nepean. Eylena a jeho stoupenci s názvem „geniální“ (eng lesklá.), A jejich akce – „válka Brilliant» (War shiners „). Jméno gangu, možná pocházel z francouzského slova deformované cheneurs -. «Frézy / krokve dubového dřeva“ Aby se zabránilo násilí brilantní v roce 1836 vznikla Asociace ze dřeva výrobců Ottawy, a Eileen, cítil, že jeho moc se chýlí ke konci, jeden z prvních svých členů, a na jaře roku 1837 Brilliant byl nakonec pod kontrolou , i když podobně jako gangster války méně měřítko nadále vypuknout až do konce roku 1840, a v roce 1849 vládní vojska podařilo potlačit bud rozsáhlé povstání, jeden z jehož vůdců byl syn Philemon Wright Raglz.

V roce 1841 Baytaun poskytuje práci pro 3000 obyvatel, a 1850 se zachytil se nachází na protějším břehu šampionátu v Wrightsville dřevem obchodu v Ottawa údolí. Důležitou etapou vývoje lesního průmyslu v regionu byla stavba v roce 1850, pila, využít energii vodopády Shoderskih. V roce 1850 to bylo nalezené v Baytaune trvalé místní správě, a v roce 1855, město změnila název a stal Ottawa.

V polovině XIX století, kdy Upper Kanada (Ontario), spojila se spodní (Quebec), vyvstala otázka ohledně hlavního města Spojených provincií. Mnoho velkých kanadská města (včetně Montrealu, Quebec City, Torontu a Kingston), bojoval za práva na získání tohoto statusu. Problém byl ještě umocněn skutečností, že francouzští Kanaďané, pak tvoří téměř polovina populace, silně namítal k umístění hlavního města v anglicky mluvícím regionu; Ve stejné době, Kanada je největší město, Montreal, byl nakonfigurován nepřátelsky královských úřadů, tam byl útok na generálního guvernéra Kanady, lord Elgin, a v roce 1849 – hořící budovy zákonodárného sboru. „Mobilní“ kapitál, každé čtyři roky, přestěhoval z Toronta do Quebec City a zpět, se ukázalo být příliš drahé. V důsledku toho otázka trvalého kapitálu bylo odkazoval se na královny Viktorie, který v roce 1857 na základě doporučení koloniálních úředníků vydal dekret, podle kterého kapitál stala Ottawa protože jeho pozice na hranici Horního a Dolního Kanadě, a smíšené anglicky a francouzsky hovořící obyvatelstvo; role, kterou hraje dostupnost vodních a železničních pracovních míst, a relativní vzdálenost od hranic se Spojenými státy, který poskytuje menší vliv v době míru a méně ohrožující kapitál v případě války. Již v roce 1859, na kopci u řeky Ottawa a Rideau Canal začal konstrukci parlamentu, oficiálně zahájil provoz v roce 1866. Následující rok, Ottawa se stal federálním kapitálem nového dominia Kanady, zahrnuje Ontario, Quebec, Nova Scotia a New Brunswick.

Časným 1860s, nová provinční hlavní město spojené s železniční sítě USA a Kanady linie velká hlavní trať. V roce 1890 jsme začali pracovat vodní elektrárnu na řece Ottawa, nejprve používá především pro provoz pil, ale postrádal elektřinu a pouliční osvětlení, a tramvajové spojení. Status hlavního a rozvíjející se průmysl vedl k rychlému růstu počtu obyvatel města – s méně než 8000 obyvateli v roce 1851 na 21,500 o dvacet let později. Již v roce 1861, téměř polovina obyvatel Ottawy byl zaměstnán v průmyslu, a do konce tohoto desetiletí začal tvorbu odborů.

Comments are closed.