Letenky do Osla

Oslo
Hlavní a největší město v Norsku. Před roce 1624 v závislosti na mapě A. Ortelius 1539 hlavním městem Vikingů zvané anonymní (Vichia), od 1624 do 1877 byl nazýván Christiania (NOK Christiania.), Od roku 1877 do 1924 let – Christiania (NOK Kristiania.).
V oblouku ság „Kruh Země“ islandský Skald Snorri Sturluson uvádí, že Oslo Harald III, která byla založena v roce 1048. Při archeologických vykopávkách byly nalezeny křesťanských hrobů datován k kolem 1000. Jméno Oslo (Oslo) – «Luo ústa“ (Norw Os. – „Ústa“, Lo – název řeky) je dána umístění města.

Ve středověku, město se skládala ze dvou tvrzí – královského hradu a biskupa. Uvnitř městských hradeb byly 9 kostely, nemocnice, asi 400 dřevěné domy obchodníků a řemeslníků. Král Haakon V Holy jmenoval norském hlavním městě Oslo v roce 1299 a postavil Akershus pevnost. Během vrcholného středověku Oslo se stal důležitým obchodním centrem, včetně měl spojení s Hanseatic ligou. Počet obyvatel se zdvojnásobil na 3500.
Vzhledem k tomu, že byly budovy vyrobené převážně ze dřeva, často spálili město, pozemek vypálených budov byly postaveny nové, ale opět, ze stromu. Po třídenní požáru v roce 1624, který zničil město, dánský král Kristián IV (v té době byla provincie Dánska, Norska), přestěhoval obyvatele do nového umístění v blízkosti pevnosti Akershus, který byl pojmenován po králi Christiania. Nové Město byl postaven v nejlepších tradicích renesance s širokými ulicemi a dobře definovanými čtvrtletí. Budovy se rozhodli postavit kámen, aby se zabránilo budoucím ničivým požárům. I přes zákaz krále, staré město byla znovu naplněna, většinou chudí lidé, kteří měli žádné prostředky, jak žít v prosperující křesťany.

Noční Oslo
Po velké severní války na počátku XVIII století, křesťané začali rychle růst ekonomiky díky stavby lodí a obchodu. Industrializace přišel do města v roce 1840, kdy došlo k velké množství továren, většinou na břehu Akerselva.

V důsledku Anglo-holandská válka 1807-1814 let od dánsko-norské unie vyhlásila bankrot a smlouvu Kielu v roce 1814 postoupit Norsko do Švédska. Za panování švédsko-norské King Oscar II držel pravopisnou reformu, který vyústil v město bylo přejmenováno Christiania v roce 1877. Teprve v roce 1924, město se vrátil ke svému původnímu názvu Oslo.

Ve XX století se město významně vzrostl, v roce 1948 on byl spojený Aker. V roce 1960 v Oslu přestavěna na moderní město s rozsáhlou sítí silnic, veřejné dopravy a nových kancelářských budov.

Oslo se nachází na velmi severním cípu Oslofjord v jihovýchodní části Norska. Chcete-li Oslu patří 40 ostrovů. Uvnitř města se nachází 343 jezer, které jsou velmi důležitým zdrojem pitné vody. Na území Oslu se vyskytují dva malé řeky Akeshelva a Alna.

Oslo je striktně na stejné zeměpisné šířce jako Petrohradu. Vzhledem k tomu, Oslo je téměř 20 stupňů na západ, atmosféra města v blízkosti moře. Léto v Oslu v pohodě a zimy jsou mírné a zasněžené. V zimě zřídka silnými mrazy av létě teplo není každý rok. Pod -26 ° C se teplota historie meteorologických pozorování nespadá, jakož i nestoupla nad 35 ° C, Podzim v Oslu vleklé, a na jaře přijde až na konci března. Průměrná roční teplota je +6,4 ° C, průměrná teplota v červenci – +17,2 ° C, průměrná teplota v lednu je -2,9 ° C. Průměrné roční srážky jsou 805 mm.
Vzhledem ke stavu kapitálu, který se nachází v Oslo vládních agentur, včetně v kanceláři bývalého předsedy vlády Norska Jens Stoltenberg. Většina vládní úřady se nacházejí ve vládní čtvrti (Regjeringskvartalet), v blízkosti norského parlamentu – Storting.

Vzhledem k tomu, Oslo je jak magistrát a kraj, město je zastoupena 17 poslanci v parlamentu, z nichž 6 jsou vyrobeny v norské labouristické strany; tři parlamentní sedadla jsou Konzervativní strana a Strana pokroku, dvě sedadla patří k socialistické levice a liberálové, Křesťanská lidová strana zastoupená v Storting jeden zástupce.

Od roku 2000 do současné doby v čele městské správy je Erling Lae, zvolen konzervativní strany Norska. V roce 2007, nový starosta byl zvolen Fabian Stang.
Dne 1. ledna 2004 Oslo je rozdělen do 15 správních oblastí (v letech 1988 a 2004 se počet okresů bylo 25). Každý okres (bydel) má svou vlastní administrativu, která se zabývá otázkami, které nejsou v kompetenci městské rady: sociální práce, školky, některé zdraví.

Oblasti Sentrum (centrální část města) a Marka (lesní a zemědělské půdy), v politickém smyslu, nejsou administrativních prostor. Sentrum je pod vedením obce St. Hanshaugen, moc nad Marka je rozdělena mezi sousedními regiony.
Nabízíme letenky do Osla na airticketportal.com. Akční letenky do Osla na airticketportal.com. Ubytování v Oslu na airticetportal.com

Comments are closed.