Letenky do Oklahoma City

Oklahoma City,
Největší město a hlavní město státu Oklahoma, krajské město v Oklahomě.Počet obyvatel 591.967 obyvatel (2011), v metropolitní oblasti – téměř 1,3 milionu.
Historie,
Město bylo založeno 23.dubna 1889, kdy bylo oznámeno, rozlišení usadit se v indické země, a tady šel do 10 tisíc. Muž na vytyčení nejlepším pozemků. Do konce XIX století populace byla přes 20 tisíc. Man. V roce 1907, bývalý indický území stala státem Oklahoma, a město (1910) – hlavní město nového státu, místo toho, Guthrie, bývalý administrativní centrum území. Obyvatelé města jsou štěstí, v podzemí se ukázalo olej a Oklahoma City se stal městem, kde jeřáby šíří všude, jsou ještě před State Capitol.
Vodní taxi na kanálu v centru města
Město rychle rozvíjela v polovině dvacátého století, a to díky růstu průmyslu a stavebnictví amerického systému federální dálnice, z nichž tři se protínají v Oklahoma City. Od roku 1970, stejně jako většina velkých měst v USA, Oklahoma City zažívá odliv bílé populace na předměstí, pokles od centra města a tvorba barevných ghetta slouží semeništěm zločinu a nehygienických podmínkách. Pouze do konce roku 1990 město vládní úsilí o oživit centrální oblasti začali přinášet první ovoce.

Světově proslulé město získalo 19 dubna 1995, Timothy McVeigh, kdy byl federální budovu bombardovala Alfred P. Murrah federální budova, zabíjet 168 a zranil asi 800 lidí.

Zeměpisné informace,
Město se nachází v centru města Oklahoma, v nízké, postavená z pískovcových kopců. River North Canadian River (který se obvykle nazývá občany Oklahoma River) rozděluje město na dvě přibližně stejné díly. Uvnitř hranice města na řece postavili několik zámků, kanály a přehrady vytvořené řetězce jezírek se používá hlavně pro zbytek měšťanů.

Klima,
Oklahoma City se nachází v jižní části Great Plains, tak ostře kontinentální klima zpříjemňují vlivem Mexického zálivu. Obecně platí, že klima města lze popsat jako subtropické Oceanic. Město je známé pro své extrémní změny počasí. Průměrné měsíční teploty v rozmezí od + 2,6 ° C (leden) až +27,8 ° C (červenec-srpen), v roce – +15,6 ° C [1] srážek je 911 mm za rok, asi polovina – v pozdní jaro – začátek léta. Časté tornáda od založení města jsou čtyři tornáda Kategorie 4 (o Fujita stupnice) a jeden – kategorie 5, 3. května 1999 je považován za nejsilnější někdy pozoroval muže.

Comments are closed.