Letenky do Oakland

Oakland,
město v Kalifornii, USA. Nachází se na pobřeží San Francisco Bay, třetí nejlidnatější město San Francisco Bay Area, po San Jose a San Francisco. Obyvatelstvo – 415 492 (2006).
Geografie,
Podle amerického sčítání lidu Bureau, město se rozkládá na ploše 202,4 km2 (145,2 čtverečních km a která pevniny a 57,2 km² vody). Dvě třetiny území je hladká v blízkosti zátoky a jedna třetina se nachází v kopcích. Jednou z atrakcí je Lake Oakland Lake Merritt (angl. Lake Merritt), největší solné jezero Spojené státy americké, který se nachází ve městě.

Klima,
Auckland klimatu a sezónní teplota vlhkost v blízkosti Středozemního moře. Spojuje v sobě vlastnosti pobřežních měst, jako je San Francisco, a vzdálený od pobřeží, jako je San Jose, Oakland je obvykle teplejší než San Francisca a chladnější než San Jose. I když to není přímo sousedí s Tichého oceánu, město je umístění vzhledem k San Francisco Bay, přímo u Golden Gate průliv, je důvodem pro silné mořské mlhy létě. Jako významné části města vzdálené od pobřeží, mlha čistí od poledne a odpoledne je většinou slunečno.
Demografie [editovat | editovat wiki text]
Podle odhadů úřadu amerického sčítání lidu (2010), populace města je:

34,5% – Běloši
28,0% – Afroameričané
16.8% – Asiaté
0,8% – Původní obyvatelé
0,6% – Polynésané
13,7% – ostatní rasy
5,6% – míšenci.
Hispánci – 25.00% populace.

Podle amerického sčítání lidu Bureau v roce 2010, počet obyvatel v Aucklandu je 390 724 lidí.

Kriminalita
Kriminalita v mnoha částech města je velmi vysoká. Podle FBI v roce 2005, Oakland byl na prvním místě, pokud jde o vražd v Kalifornii a desátý největší ve Spojených státech mezi městy s počtem obyvatel více než 250 000 osob [2].

Sport,
Auckland založené na dobře známé profesionální sportovní týmy, „Oakland Athletics“ (angl. Oakland Athletics, Major League Baseball), „Oakland Raiders“ (angl. Oakland Raiders, národní fotbalová liga), „Golden State Warriors“ (angl. Golden State Warriors, National Basketball League).

Comments are closed.