Letenky do New Yorku

Důležité pokyny před cestu do USA, jak postupovat před odletem.
New York – též také New York City nebo City of New York, aby se odlišil od státu New York, jehož je součástí, je nejlidnatější město ve Spojených státech a centrem metropolitní oblasti New Yorku, New York byl vstupní branou pro legální přistěhovalce do Spojených států a jedena z nejlidnatějších městských aglomerací na světě. New York je významným centrem, které má vliv na obchod, finance, média, umění, módu, výzkum, technologie, vzdělávání a zábavu. Centrem sídla Organizace spojených národů. New York je důležitým centrem mezinárodní demokracie. New York je kosmopolitní město.
První Evropané v New Yorku byli francouzští kolonisté a misionáři, kteří přišli z osad v Montrealu za obchodem a šíření víry. New York byl obýván různými kmeny jako byli Algonquian a Iroquoian, v době kdy se holandští osadníci přestěhovali do této oblasti na počátku 17. století. V roce 1609, byl tento region holandský. Fort Nassau byl vybudován v roce 1614 na soutoku řek Hudson a Mohawk, kde se dnes nachází hlavní město Albany. Holanďané se brzy také usadil v New Amsterdam a v části údolí řeky Hudson,kde vznikla nová kolonie New Netherland. Od samého vzniku to byla multikulturní společnost, centrum obchodu a přistěhovalectví. Britové připojili holandské kolonie v roce 1664. Hranice britských kolonií byly v provincii New Yorku, byly velmi podobné těm, které známe ze součastnosti. Jak holanďané, tak britové dováželi africké otroky jako pracovní sílu na budování města. Afričtí Američané byli nedílnou součástí vzestupu města. New York byl druhým nejlidnatějším městem po Charleston, SC.
Asi jedna třetina z bitev v období revoluce se konala v New Yorku.
Ústava státu byla přijata v roce 1777. New York se stal 11. státem, který podepsal ústavu Spojených států 26. července 1788.
Poleťte do New Yorku.
New York se tak znovu zařadil na vrchol žebříčku nejbezpečnějších velkoměst v USA. Za výsledky ve snižování kriminality stojí kromě vynikající práce policistů i protigangová iniciativa Operation Crew Cut, díky níž klesl počet mladý obětí téměř o polovinu.

Nižší kriminalita v New Yorku se projevila po celém městě – kromě jediného okrsku, přesněji 75. okrsku ve východním Brooklynu, který zahrnuje například Cypress Hills.

Přesto se zdá, že New York jako ztělesnění kriminality z 90. let se stává minulostí. Počet obětí násilných trestných činů začal klesat po nástupu starosty Rudolpha Giulianiho v roce 1994, který prohlásil kriminalitě nulovou toleranci.

Od rekordního roku 1990, kdy negativní statistika zaznamenány 2245 vražd ročně poklesl tento ukazatel kriminality z 239 v roce 2012 na 194 v roce 2013.
Samotné město New York sestává z částí Manhattan, Bronx, Brooklyn, Queens a Staten Island. Kromě Bronxu leží všechny tyto části na ostrovech. Centrem New Yorku je Manhattan, je to místo, na kterém sídlí nejvyšší mrakodrapy. Za typickou černošskou čtvrť se považuje Bronx. New York je hospodářskou metropolí Spojených států. Je sídlem mezinárodních organizací, jako například OSN. New York je centrem světového obchodu.

Oblast, kde dnes stojí město New Yorku byl obsazen, dříve k příchodu evropských osadníků, podle skupin Lenape, což je populace Algonquian Native American, který žil na zemědělství, myslivosti a rybolovu v oblasti dolního toku řeky Hudson aostrova Manhattan. První Evropan, který šel v této oblasti byl, v roce 1524, italský Giovanni da Verrazzano, které však, jak se zdá, ani pokračovat v předem, ale vrátil se do Atlantiku.První důkladné zkoumání oblasti u Evropana se konala teprve od roku 1609, kdy Henry Hudson objevil ostrov Manhattan a pak pokračovat podél řeky, ke kterému dal jméno.

Vypořádání Nieuw Amsterdam v roce 1664, kdy se dostala pod britskou nadvládou.
První evropská dohoda byla založena v roce 1613, když holandští kolonisté založili osadu na obchodu s kožešinami na jihu ostrova Manhattan, který koupil holandský za $ 24 a, v roce 1625, byl pokřtěn Nieuw Amsterdam (New Amsterdam).Městečko rostlo v následujících desetiletích pod vládou Nizozemska, díky výstavbě tvrze (Fort Amsterdam) a série bojů s domorodci (tzv válka Kieft, pojmenoval podle generálního ředitele kolonie Willem Kieft) prodominance okolní území.

Město Nieuw Amsterdam prošel v roce 1664 pod britskou nadvládou a byl přejmenován se současným názvem New Yorku na počest Jamese II, vévoda z Yorku a Albany. Britský pravidlo trvalo (s výjimkou krátkého období opět pod Holanďané mezi 1673 a 1674), až do nezávislosti kolonií, které poznamenaly datum narození Spojených států amerických; tentokrát, o něco více než sto let, viděl pozoruhodný rozvoj města, které se stalo důležitým obchodním přístavem a zaznamenal výrazný nárůst své populace evropského původu, na rozdíl od původní trvale snižovala. Ve stejné době město bylo ovlivněno významnou kulturní rozvoj, se založením Kingovy vysoké školy, který by se stal později Columbia University a rozvoj široké diskusi kolem principu svobody tisku. Tyto názory byly okamžiky napětí, protože v některých afrických otroků povstání v roce 1712 a v roce 1741, který skončil s mnoha oběťmi a stejně jako mnoho rozsudků smrti.

V letech 1775 a 1783 město New Yorku díky událostem z americké revoluční války, která skončila se smlouvou Paříže. Krátce poté, v roce 1785, New York se stal sídlem kongresu konfederace; ihned po svém vzniku, poskytnuté ústavou, kongres Spojených států měly jako sídlo Federal Hall na Wall Street. V září 1788 město se stalo prvním hlavním městem Spojených států amerických;Následující rok George Washington tam zaklel jako první prezident.
Nabídka letenek do New Yorku na airticketportal.com. Nabídka ubytování na airticketportal.com. Nabídka akčních a levných letenek na airticketportal.com.

Comments are closed.