Letenky do Německa

Německo,
Berlín
Düsseldorf
Hamburk
Hannover
Kolín nad Rýnem
Mnichov
Stuttgart
oficiální název – Spolková republika Německo (německy Bundesrepublik Deutschland.), Německo – země v západní Evropě. Obyvatel, podle sčítání lidu z roku 2011, více než 80 milionů lidí, území – 357 021 km2, je největší zemí v západní Evropě co do počtu obyvatel. Zastává šestnáctý místo na světě, pokud jde o počtu obyvatel, a šedesátýdruhý území. Capital – Berlin. Úřední jazyk – němčina. Asi 64% populace vyznává křesťanství.

Podle státního systému je federální stát, je rozdělen do 16 územně správních celků – spolkových zemí. Forma vlády v Německu – parlamentní republika. Post spolkový kancléř Německa z roku 2005 se Angela Merkelová (CDU).

Nachází se v centru Evropské unie, Německo omývá vodami Baltském a Severním moři. Sdílí hranice s Dánskem na severu, v Polsku a České republice na východě, Rakousku a Švýcarsku na jihu, Francie, Lucembursko, Belgie a Nizozemsko na západě.

Průmyslový stát s pulzující ekonomiky. Objem HDP v roce 2009 činil 3240 bilion dolar (asi 39.442 dolarů na osobu). Měna – Euro.

Německo je členem Evropské unie a NATO, součást „Big Seven“ nárok na trvalé členství v Radě bezpečnosti OSN. Německo je na světě druhým nejpopulárnějším po americkém přistěhovalectví.
Se objevila první zmínka o starých Němců ve spisech starověkých Řeků a Římanů. Jedna z prvních zmínek o Němci se týká ’98. To bylo dělal římský kronikář Tacitus (lat. Tacitus). Celé území moderního Německa na východ od Labe (Labe slovanského) na X. století bylo obýváno slovanskými kmeny. [13] (Více viz podrobnosti:. Labe Slované). U všech XII-XIV století země postupně se stal součástí různých německých veřejných subjektů, představují takzvané Svaté říše římské. Vzhledem k tomu, hostitel těchto oblastí jako součást německých států, po několik staletí, místní Slované postupně, téměř úplně Germanized. Tento proces trval až do pozdního středověku a raného novověku, a na některých místech, přičemž tento dosud zcela Germanized Slované Německo – Sorbs, stále probíhá.

Po pádu římské říše v západní Evropě tvořily franský stát, který po třech stoletích, v Charlemagne, otočil se do říše (800 rok). Empire of Charles se vztahuje na území řady moderních států, zejména Německa. Nicméně, Charlemagne říše byl krátkodobý – vnuk císaře ho dělí mezi sebou, s tím, že tvořili tři království – Západofranské (později Francie), Východofranské (později Německo) a Střední říše (brzy rozpadla do Itálie, Provence a Lorraine).

Tradičně, datum založení německého státu se považuje za 962 roků starý 2. února: den vostochnofranksky král Otto já jsem byl korunován v Římě a stal se císařem Svaté říše římské, Říše byla konfederace země, každá země měla svou vlastní armádu a ražené své vlastní mince. V čele Svaté říše římské byl Kaiser, který je volen radou kurfyustov, existovala skupina reprezentující zemi – Reichstag (. Němec Reichstag).

Tato situace převládala až 1806, kdy pod tlakem Napoleona jsem ukončil existenci Svaté říše římské a jeho císař začal nosit jen titul rakouského císaře. Byla významně snížena Počet německých států, byla založena Konfederace Rýna, který byl také konfederace nezávislé země. V čele konfederace Rýna byl spolkový prezident, který je císař Francouzů, orgánem zastupujícím soukromé pozemky – Bundestag (německý Bundestag.).

Comments are closed.