Letenky do Neapole

Neapol,
město v Itálii, správním centrem regionu Kampánie a provincie Neapol. Nachází se v Neapolském zálivu Bay.

Neapol – třetí největší město v Itálii (po Říma a Milána) a největší město v jižní Itálii s populací asi jeden milión lidí (s předměstími – asi tři miliony). Hlavní dopravní uzel (mezinárodní letiště, námořní přístav). Spolu s oficiálním italského jazyka hovorově místní distribuci neapolskou dialekt. Patrona města sv Januarius, Den památky dne 19. září slaví jako svátek města.

Se nachází v seismické oblasti (historické části – na západním svahu Vesuvu). Poslední erupce Vesuvu došlo v roce 1944. Poslední katastrofální zemětřesení došlo v Neapoli v roce 1980.
Na východ od Neapole, Pompejí a Herculaneum jsou – starobylé město na pobřeží Neapolského zálivu, zničila erupce Vesuvu 79. roku. Ashes pohřben ta města, a zůstala beze změny až do dnešních dnů. Každý rok v oblasti, kterou vyhloubené, archeology, kteří přinášejí všechny nové objevy. Na počátku listopadu, naleziště jsou k dispozici všem příchozím. Všechny nalezené položky pečlivě zrestaurována a vystavena v Národní archeologické muzeum v Neapoli.
40 km severně od Neapole je Královský palác Caserta, jeden z největších v Evropě.
Neapol byla založena řeckými osadníky v VIII století před naším letopočtem. e. volal Partenopeya. Později se stala součástí římské republiky, a pak – Římská říše.

V pevnosti Castel dell ‚Ovo v 476 byl uvězněn po jeho svržení Romulus Augustus, poslední císař západní římské říše.

Ve století VI Neapol vyhrála Byzantince při pokusu císaře Justiniána jsem se znovu na římskou říši.

V 638 – 1137 byl de facto hlavním městem samostatné vévodství v Neapoli.

V roce 1139 se stal částí království Sicílie.

V roce 1224 byla založena univerzita v Neapoli.

V 1266 Neapol spolu s celým královstvím Sicílie byl předán papeži Karel I. z Anjou, který přesunul hlavní město z Palerma do Neapole.

V roce 1284 bylo království rozděleno na dvě části, z nichž každá, tvrdí, že právo být nazýván „království Sicílie.“

V XVII století Neapol očíslovány 300.000 obyvatel a byl druhým největším městem v Evropě po Paříži. Byl slavný Teatro San Carlo – zatímco největší na světě.

V říjnu 1860 referendum byl vyhlášen konec království Itálie a založení státu.

V 1942-1943. město byl podroben intenzivní amerického bombardování. Během náletů zabili cca. 1900 lidí [2]. Kromě průmyslových zařízení Američané zničili železniční nádraží, přístav, Opera, kostel, mnoho domů. Na začátku října 1943 město dostalo pod kontrolu „spojenců“.

Moderní Neapol – zalidněné město s mezinárodním letištěm, přístav a podzemí. Central číslo Linka 1 je příkladem neapolská metra podzemní veřejné muzeum současného umění. Dekorace 25 stanic metra byla dokončena v roce 2005.

Moderní Neapol je také spojován s Camorra a korupce. V letech 2007-2008. City měl potíže s likvidací odpadu a recyklace, protože to, co zlomil tzv „smetí krize“.
Nabídka letenek do Neapole na airticketportal.com. Nabídka ubytování na airticketportal.com. Nabídka akčních a levných letenek na airticketportal.com. Leťte na dovolenou do Neapole.

Comments are closed.