Letenky do Nagoja

Nagoja, čtvrté nejlidnatější město v Japonsku. Jeden z největších přístavů v Japonsku a správním centrem prefektury Aichi.Jádro ekonomické oblasti Tokaj. Propustnost přístavních 110.000.000t ročně. V roce 2005, Nagoya hostil světové výstavě Expo. Oblast města je 326,43 km2 , populace – 2.275.171 lidí (01.06.2014), hustota obyvatelstva -. 6969,86 osoba / km².
Přehled [editovat | editovat wiki text]
Nagoya – 4. nejlidnatější město v Japonsku po Tokio, Jokohama a Osaka. Vzhledem ke své poloze mezi starobylé japonské hlavní město Kjóto na západě a moderní hlavního města Tokia na východ, to je někdy nazýván Tyukё (Jap 中 京 bye:. Kyo:?, „Medián kapitál“).

Nagoya je důležitým obchodním a průmyslovým centrem země a regionu Chubu, která protíná důležitých dopravních tras v západní a východní Japonsko.

V XVII století, město sloužil jako centrum historického provincie Owari a byl hlavním sídlem boční větve Tokugawa samuraj klanu, rodina, japonské shoguns.

Symboly města
Znak Nagoya – znak 八 („osm“) uzavřený v kruhu. Je to starověký symbol boční větve provincie Tokugawa Owari, středověkých vládců města. V japonské mytologii, číslo osm symbolizuje nekonečno, takže znak symbolizuje nekonečný rozvoj a prosperitu Nagoya. Znak byl schválen v říjnu 1907.
Květinový symbol Nagoje – lilie. Byla vybrána v roce 1950 mezi stovkami květů kandidátů rozsáhlého průzkumu obyvatel města.

Kafr strom je symbolem strom Nagoya. Roste v mnoha částech metropole a je must-japonské svatyně, zejména Atsuta svatyně. Kafr strom byl symbolem města schváleného v roce 1972 v referendu.

Comments are closed.