Letenky do Monterrey

Monterrey
, také známý jako „Sultana del Norte“ (Sultan severu), hlavního města severovýchodním mexickém státě Nuevo León. Je to třetí největší aglomerace v Mexiku po Mexico City a Guadalajara.

Monterrey je hlavní hospodářské, dopravní a kulturní centrum severního Mexika. V žebříčku světových měst GaWC Poznal Beta-město, stojí na stejné úrovni jako Birmingham, Ženevě a Osaka.
Koloniální historie,
Před příchodem bílého na území, kde dnes sídlí Monterrey, potulní Indiáni Coahuiltecan lidé zabývající se lovem a sběrem.

V XVI století údolí, která se nachází ve městě Monterrey, byl známý jako údolí Extremadura a byl sotva prozkoumána španělskými kolonisty. První expedice a kolonizace pokus provedený Alberto del Canto, jmenovat nové město Santa Lucia, ale byl neúspěšný, protože populace města byla napadena indiány a utekl.

Španělská objevitel Luis Carvajal, a de la Cueva jednání s králem Filipem II Španělska na základě území v severní části Nového Španělska, který by byl s názvem Nuevo Leon, „New království León.“ V roce 1580 přijel do nově poskytnuté zemi, ale jen osada založená v roce 1582 a pojmenoval jej San Luis Rey de Francia, nyní známý jako Monterrey. Nuevo Leon rozšířila na západ od přístavu Tampico k limitům Nueva Vizcaya (nyní státě Chihuahua) a asi 1000 km na sever. Vzhledem k indické nájezdy a nedostatek bílých osadníků kolonie odmítl a v příštích osmi letech Nuevo León byl skutečně opuštěné, až do třetí expedici vedené Diego de Montemayor, zde vedl 13 rodiny španělských osadníků a založili 20.září 1596 City Panny Marie našeho Monterrey (na počest v době místokrále nového Španělska Gaspar de Zúñiga a Acevedo-Fonseca, 5. hrabě z Monterrey španělsky), vedle vodopádu, zvané Ojos de Agua de Santa Lucia, který nyní sídlí Muzeum Mexican historie. Zajímavostí je, že první průzkumník regionu, Alberto del Canto, najednou byl milencem jeho manželky Diego de Montemayor, a pak (po vražda nevěrného manžela podváděla manžela) se oženil s jeho dcerou (samozřejmě, proti vůli rodičů, který dal přísahu zabít del Canto) [pochvalná zmínka Set 414 den].

Během let španělské vlády, Monterrey zůstal živý, ale malé město s počtem obyvatel v rozmezí od několika desítek do několika set obyvatel. Přes město obchodních cest mezi San Antonio (nyní se nachází v Texasu), Tampico a středu země (přes Saltillo). Port of Tampico vzal zboží z Evropy, zatímco Saltillo se specializuje na obchod s kapitálem, Mexico City. San Antonio byl centrem obchodu se severními cizími koloniemi (britské a francouzské).

Comments are closed.