Letenky do Moncton

Moncton,
město v kraji Westmoreland, který se nachází na řece Petitcodiac řeky v místě, kde řeka tvoří meandru Kood, v jihovýchodní provincii New Brunswick, Kanada. Je to druhé největší město v provincii po města Saint John.
Popis
Monkton – jedno z mála měst na východě Ontario, má poměrně intenzivní růst obyvatelstva, které v letech 2001 až 2006 zvýšily o 6,5%. Region hlavního města Moncton má poměrně širokou šíření Anglo-francouzské dvojjazyčnosti, včetně většinou francouzsko-Dieppe a Riverview převážně anglicky mluvící, stejně jako části pozemků a Albert Westmoreland kraje.

Historie
První osadníci ve městě, byli Acadians, který volal, že Le Coude („loket“). V roce 1755 letech, oni byli násilně vyhnáni Brity během francouzských a Acadians deportovaných. V roce 1766 toto místo přišel němečtí osadníci z Pensylvánie a jmenoval jejich vypořádáním Bend („Bend“). V 60-tých letech XIX století, město dostalo jeho současný název (po Robert Monckton, britský důstojník, nadporučík-guvernér Nova Scotia během deportací Acadians).

V polovině XIX století byla páteří ekonomiky Moncton lodí. V roce 1849, George a Joseph Salter založil první loděnici ve městě. Vzkvétající obchod, v roce 1850, se stal Moncton přístav, a v roce 1855 získala statut města, to se stalo prvním starostou, Joseph Salter, ve stejném roce ve městě, má svou první banku – Bance Uestmorland. Prudký pokles poptávky po dřevěných lodí se stal opravdovým pohroma pro Moncton. Banka zkrachovala av roce 1862 Moncton ztratila statut města.

Nový vzestup Moncton je spojena s příchodem Intercolonial železnice v roce 1871. Moncton je transformován do vzkvétající železniční a obchoďáku pobřežních provinciích, a v roce 1875 znovu se stal městem. Město bylo postaveno největšího kanadského národního depu, kde se provádí údržbu a opravy lokomotiv a vozového parku. Na vrcholu svého rozvoje pracovního depa dal 6.000 pracovníků. V pozdních 80-let XX století, depo byla uzavřena, což vede k ekonomice města dostal druhou těžkou ránu ve své historii. V současné době je ekonomika Moncton je založen na vývoji telekomunikací a informačních technologií, podporovaný přítomnost ve městě a na University of vysoce kvalifikovaných odborníků.

Obyvatelstvo
Populace vlastního města – 69 074 lidí, z toho 63,1% Anglophones, Francophones 33,1%, 1,1% a 2,8% dvojjazyčné allophones. Metropolitní oblast populaci 126,424 lidí. Město je hlavní budova frankofonní Université de Moncton. V Moncton jsou ruská komunita, která se skládá z více než 100 lidí.

V roce 2002, Moncton se stal první oficiálně dvojjazyčný kanadské město.

Comments are closed.