Letenky do Milwaukee

Milwaukee,
město v severních Spojených státech, správním centrem stejnojmenného okresu ve státě Wisconsin. Port na břehu jezera Michigan. S počtem obyvatel 579.000 (2005), město má nejvyšší populace, ve Wisconsinu a 22. příčku ve Spojených státech.
Nachází se na západním břehu Michiganského jezera, na soutoku tří řek – Menomonie, Kinnikinik a Milwaukee.

Historie,
Tradičně, západní pobřeží Michiganu obývané indiánských kmenů Fox, Mascoutah, Potawatomi a další. Na konci století XVII v těchto regionech se začaly objevovat francouzské misionáře. Název Milwaukee v překladu z jednoho indického jazyka znamená „dobrou zemi, místem setkávání v blízkosti vody.“

První bílý, postavený na místě současného vypořádání obchodu Milwaukee, se stal v roce 1795 francouzský Kanaďan Jacques Viau. Jeden ze zakladatelů města začal v první třetině XIX století Laurent Solomon Juneau, syn Vio.

V roce 1840 osada rozrostla natolik, že bylo rozhodnuto dát mu status města. Oficiální datum vzniku města je 31 leden 1846.

V roce 1912 město navštívil 26. prezidenta USA Theodore Roosevelt, a to bylo tady dne 14. října to byl pokus o vraždu, John Shrenkom dopustil.
Sports,
Milwaukee má dva profesionální týmy, „Milwaukee Bucks“ (angl Milwaukee Bucks.) – Profesionální basketbalový tým, člen Národní basketbalové asociace. „Milwaukee Brewers“ (angl. Milwaukee Brewers) je členem Major League Baseball.

Ekonomika,
Město je sídlem firmy Harley-Davidson, který produkuje motocyklů.
V roce 1948 založil největší mezinárodní personálně-poradenská společnost Manpower.

Comments are closed.