Letenky do Milána

Milano,
hlavní město severní Itálie, správního střediska regionu Lombardie, největší oblast Itálie, a provincie v Miláně. Milán – druhé největší město Itálie – má pověst pro hospodářské a finanční kapitál v zemi a jeden z módních metropolí světa.
Správní struktura,
Hlavní článek: Zóny Milán
Lombardie region, který se nachází v západní části Milána, zahrnuje 12 provincií, včetně provincie Milán. Aglomerace Milan (angl.) Rusky., Nebo takzvaný „Big Milan,“ se rozkládá na ploše 1982 km2 a žije 5,2 milionu lidí.

Vlastně Milan má rozlohu 181,76 km2 a má populaci 1.320.982 lidí (2013). Město je rozděleno do devíti městských oblastí, nebo oblastí.

Starosta Milan – Giuliano Pisapia (od 1. června 2011).

Moderní erb Milána je šarlatový kříž svatého Jiří na stříbrném poli. Stejný kříž zobrazen na vlajce v Miláně. Nad štítem je umístěn korunu razítko ve tvaru cimbuří s pěti věžemi – formulář přijatá pro městské erby v mnoha evropských zemích, se datuje do římské corona muralis. Štít je obklopen věncem dvou větví – Laurel a dub.

Historie,
Viz také:. Vévodství Miláně a vládci v Miláně
Předpokládá se, že Milan byl původně založen Kelty severní Itálie kolem 600 před naším letopočtem., podmanil si Římany, kteří mu dali jméno Mediolanum (lat. Mediolanium nebo Mediolanum), asi 222 před naším letopočtem.

Ve IV století před naším letopočtem, v době biskupa sv Ambrose a císař Theodosius já, město soupeří s Římem a Ravenna na titul středu západní římské říše. Po zničení Ostrogótů a Huny v úpadku. Rozpadající se hradby se zhroutil pod Lombards. Veškerou moc ve městě, byl převeden do arcibiskupa Milána.

S růstem materiálního blahobytu od centra rostoucí význam obchodních patricijů, kteří se nechtějí smířit s absolutní mocí církve. V roce 1045 bylo město prohlášeno za nezávislý stát (obce). Začala divoký boj o nadvládu v Lombardii se stejnými obcí Pavia, Cremona, Como a Lodi. V roce 1111 Lodi byl poražen, po 16 let Milanese byl poražen a Como.

Nadměrné zisk Milanese vyvolávají znepokojení císař Fridrich Barbarossa, který se svým vojskem napadl sever Itálie. Milan nezávislost skončila v 1162. Po devíti měsících obléhání město bylo zajato a zničila císařská vojska. Obyvatelé města byly roztroušeny po krajině, opevnění byly zbourány. V roce 1167, Milan byl obnoven Lombard ligy měst. Společné úsilí obcí císař byl poražen v Legnano (1176).

Comments are closed.