Letenky do Miami

Miami,
město ležící na pobřeží Atlantského oceánu v jiho-východně od Floridy v Miami-Dade County, nejlidnatější kraj na Floridě a osmý nejlidnatější kraje ve Spojených státech s populací 2.500.625 lidí. největší město ve Spojených státech s populací 433.136 lidí. Je to druhý největší (po Jacksonville), město na Floridě a největší metropole v Southeastern Spojených státech. Podle Organizace spojených národů odhaduje, že Miami byl pátý v počtu obyvatel městské aglomerace v USA v roce 2000, s populací 4.919.036 lidí, a v roce 2008 se tento počet zvýšil na 5.232.342, což Miami čtvrtou největší metropolitní oblast v zemi poté, co v New Yorku , Los Angeles a Chicago.

Miami oficiálně se stal městem 28.července 1896, tedy v době žil o něco více než 300 lidí. V roce 1940 bylo město asi 172.000. Man. Podle sčítání lidu z roku 2000 ve městě žilo více než 362.000. Muž, ale pokud budete počítat předměstí, 5,4 milionů lidí.

V centru města Miami a jižní Floridě je největší koncentrace mezinárodních bank ve Spojených státech, tam je také sídlem mnoha velkých firem na národní i mezinárodní úrovni.
Před příchodem Evropanů, oblast, ve které se nyní nachází Miami indiánský kmen obýval Tequesta [10], bydlení ve větší části na jihovýchodě poloostrova, včetně území moderních krajů Miami-Dade, Broward a jižní Palm Beach County. Tribe provozují rybolov, lov a sběr lesních plodů a kořeny, ale nikdy cvičil zemědělství.

První Evropan k návštěvě této oblasti, byl španělský conquistador Juan Ponce de León, který v roce 1513 pustil do Biscayne Bay. Jeho záznamy ukazují, že navštívil Chekvesta (angl. Chequescha), který byl jako první jméno v Miami. [11] V současné době není známo, zda de Leon přistál na pobřeží a setkal se s místními obyvateli. V těchto oblastech až do poloviny 18. století. obydlený menšiny mayské, z níž se později dal jméno do města. Je známo, první běloch přistál na břehu se stal Pedro Menendez de Aviles, který se svým týmem v 1566 navštívil vypořádání Tekvesta při hledání svého syna, ztroskotal v těchto částech o rok dříve.

První trvalé evropské osídlení v jižní části Floridy se objevil v časném 1800s. Lidé, kteří přišli z Baham na hledání pokladu lodí, které seděl uvízli ve vodách Velkého Florida útes (angl. Great Florida útes). Někteří z nich se usadil ve španělských držav podél řeky Miami. Přibližně ve stejnou dobu, tyto oblasti byly indiánů kmene Seminole (angl. Seminole), mezi nimiž byli černí otroci a unikl. Výsledkem je, že konflikty se rozhořely takzvaný „Second Seminole War“ (angl. Second Seminole válka), ve kterém Major William S. Harney (angl. William Selby Harney) vedl několik expedic přemístit indiány. Válka se stala jedním z nejvíce zničující v historii USA, který vyústil v indické populace okresu Miami byl téměř zcela zničen.

Po druhé Seminole válce v roce 1842. William Inglish obnoven kolonii na břehu řeky Miami, kterou založil jeho strýc. On mapoval „Vesnice Miami“ (angl. „Vesnice Miami“), na jižním břehu řeky a prodával několik pozemků. V roce 1844 se město stalo hlavním centrem osídlení okresu, a po 6 letech průzkumu vyplynulo, že 96 obyvatelé žijí zde [13]. Třetí Seminole válka (1855-1858) nebyl tak ničivý jako druhý, ale zpomalil rozvoj sídel v jihovýchodní části Floridy. Do konce války zde bydlel jen několik vojáků.

V roce 1891, bohatá žena jménem Julia Tuttle (angl. Julia Tuttle) z Clevelandu, Ohio koupil obrovské citrusové plantáže, rozšiřuje svou malou parcelu, kterou zdědil po svém otci. Tak území svých nových majetků začal dělat asi 640 akrů. Ještě před akcí, v roce 1886, její manžel zemřel a ona se rozhodla přestěhovat na Floridu za zdraví svých dětí. Tuttle se snažil dostat železnice magnát Henry Flagler (angl. Henry Flagler) rozšířit svou Florida Coastal Railway (angl. Florida East Coast Railway) do Miami, ale byl odmítnut.

Comments are closed.